• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 15
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
ksm
leonardo_vd написа:
velsi написа:
Много добре! А как би се променила тази технология и приложима ли е изобщо, ако осовата е не особено равни дъски (върху гредоред), които на някои места яко скърцат. Колко са дебели тези плоскости?
Aми плоскостите са с дебелина 2см./двете заедно/
А за гредореда ще ти свърши работа само че не трябва да има дупки от които да изтича перлита, иначе процедурата е същата.

www.youtube.com/watch?v=HFU7wpi4PH4
www.youtube.com/watch?v=qmOj0raSNkw
ВИЖТЕ ТОВА КОЛКОТО ДО ВИДИФЛОР-ЕЛЕМЕНТИТЕ БИВАТ 20 мм. И 25 мм
Ето и други решения за топло изолация на под с доста добри шумоизолиращи качества. Плоскостите са тип OSB . Майките са през 40см.

Прикачен файл

saddle1_large.jpg
saddle1_large.jpg (51.63 KиБ) Видяна 13998 пъти

Прикачен файл

saddle2_large.jpg
saddle2_large.jpg (75.21 KиБ) Видяна 13998 пъти

Прикачен файл

saddle3_large.jpg
saddle3_large.jpg (66.45 KиБ) Видяна 13998 пъти
Spokoiniq - майстор
Koлега, БЪРЗО КАЗВАЙ откъде са тия петички, кой ги продава, колко струват и получаваш бутилка уиски от мене по куриер, майтап няма, форумът знае :-D
Колега не знам за петичките ,но ако ми намериш тия плоскости /водоустойчиво ПДЧ 18мм /ще те черпя 2 бутилки :roll: . Не съм търсил в София но около моя край Бургас ги няма , макар ,че Кроношпан е тук.Та за петичките да ти обясня може да ползваш и гумата ,която под тях ,стига да я намериш .По принцип е дебела 10мм, но може да се намери и по тънка.Ако имаш познати в Англия и се занимават с това те ще ти свършат работа.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Тази гума я мерках тук преди години, отпадъчна. Като разопаковат контейнера с машините и селанинът я фърляше. Та си навзех.
После я видях обявена на руло/// демек казвам, че си я има в България.
Водоустойчивво OSB по принцип няма.
peterdimov - специалист
Не само по принцип ами и дефакто. :) Това на снимката е голо пдч,а не осб,само перото е осб
Здравейте! Интересно ми е дали този "под" е по ефективен от обикновенна замаска в/у водно подово отопление?!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ще засиля мънинко и ще попитам, дали един сладолед е по-ефективен от едно реване. Примерно
Как можа да поискаш да сравниш отоплител с изолатор?
Идеята ми беше :? , дали гипсфазера директно в/у подовото ще пропуска топлина! Не си зададох правилно въпросчето. Sorry!! Е ли е по-добре 2см гипсфазер или 5см циментова замазка, за топлопредаване и изравняване?!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ros6ko написа:
Идеята ми беше :? , дали гипсфазера директно в/у подовото ще пропуска топлина! Не си зададох правилно въпросчето. Sorry!! Е ли е по-добре 2см гипсфазер или 5см циментова замазка, за топлопредаване и изравняване?!
Няма под от само гипсфазер. Има под система от гипсфазер с разни други неща. Описан е по-горе. И е за изолация. Подиграваш ли се или си безкрайно невнимателен?
Отделно тия 5см замазка. Защо 5?!
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 15

Тема "Направа на сух под от Гипсофазер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: