• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
minkata - напреднал
Здравей leonardo_vd, искам да питам дали ще има проблем със здравината ако над пода се постави мокет? Искам да го сложа във спалня но малко ме притеснява ако няма ламинат (примерно) отгоре да разпределя натоварването дали няма да има проблем примерно като се постави гардероба, който все пак си тежи доста повече от един човек. Благодаря предварително за отговора!
leonardo_vd - модератор
minkata написа:
Здравей leonardo_vd, искам да питам дали ще има проблем със здравината ако над пода се постави мокет? Искам да го сложа във спалня но малко ме притеснява ако няма ламинат (примерно) отгоре да разпределя натоварването дали няма да има проблем примерно като се постави гардероба, който все пак си тежи доста повече от един човек. Благодаря предварително за отговора!
Ами зависи от дебелината на перлита. Да не е повече от 5-6 сантиметра и да е задължително с 2 листа гипсофазер/предназначен за сух под/ Ако е по-дебело от 6см трябва да се положи междинен пласт гипсфазер. Всичко зависи и от това дали е подравнено добре и плътно навсякъде под фазера.
minkata - напреднал
Благодаря за отговора, перлита ще е съвсем малко - имам общо около 6 см да качвам като ниво, така че мисля че няма да има проблем.
leonardo_vd - модератор
Ако можеш да провериш колко струва продукта на кнауф за тази цел.
Казва се Силиперл ако не се лъжа. Много по-плътен е и по-добър, но за съжаление и по-скъп.
hricava - специалист
Оказва се, че в малко градче като Ловеч точно тези с нут и федер слепени плоскости ги няма по неизвестни за мен причини :? Цената на единичните плоскости от 10 мм с размери 1.5м на 1 м е 9лв. В такъв случай тази статия става неприложима, тъй като технологията на поставяне става друга....
leonardo_vd -реална ли е в момента цената от около 7.50лв. за кв.м за слепените плоскости с нут и федер във Видин , защото току що от Плевен ми казаха цени от 30лв нагоре и това е причината да не се доставят :sad:
leonardo_vd - модератор
hricava написа:
Оказва се, че в малко градче като Ловеч точно тези с нут и федер слепени плоскости ги няма по неизвестни за мен причини :? Цената на единичните плоскости от 10 мм с размери 1.5м на 1 м е 9лв. В такъв случай тази статия става неприложима, тъй като технологията на поставяне става друга....
leonardo_vd -реална ли е в момента цената от около 7.50лв. за кв.м за слепените плоскости с нут и федер във Видин , защото току що от Плевен ми казаха цени от 30лв нагоре и това е причината да не се доставят :sad:
Не съм се интересувал отдавна за тези плоскости, но мога утре да попитам и да ти кажа.
hricava - специалист
Ами ще ти бъда благодарен да ме ориентираш в пазарните цени :)
leonardo_vd - модератор
hricava написа:
Ами ще ти бъда благодарен да ме ориентираш в пазарните цени :)
Днес нямах време дано утре успея да се поинтересувам.
hricava - специалист
leonardo_vd написа:
hricava написа:
Ами ще ти бъда благодарен да ме ориентираш в пазарните цени :)
Днес нямах време дано утре успея да се поинтересувам.
Какво стана-провери ли за цената на слепения гипсофазер, който е в основата на тази тема :?:
masteradmin - майстор
Няма го leonardo напоследък може а е взел голяма поръчка или голяма отпуска :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15

Тема "Направа на сух под от Гипсофазер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: