• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 15
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
solo5 - майстор
колко върви цената на труда за 1 квадратен метър по тази технология :roll:
hricava - специалист
Нямам идея аз си го правих по този начин -на майстори не разчитам.Всеки ще ти каже по технология са 2 слоя платна.Хубаво но съм виждал изпъления като моето при което директно единия слой се дупчи с перфоратора дупки в бетона, набиват дюбели и така ги закрепват да не "плавало" :? Е да ти ще си платиш като за 2 слоя иди разбери че е само един...
The_FAN - специалист
solo5 написа:
колко върви цената на труда за 1 квадратен метър по тази технология :roll:
Около 15 лв. на квадрат върви.
Всички тук говорят много усърдно за ползване на перлит.... ??????
Ползва се посипка за сух под... след полагането си посипката поема от влажността на въздуха в помещението и се "слепват" зрънцата по между си.... скъпо но това е идеята на немеца...
Перлита е алтернатива с голям компромис - това си е лично мое мнение - не целя да засегна никой !
Ползвал съм керамзит - едра и ситна фракция според зависи колко е крив пода на помещението...става по стабилно от перлита който с времето се смачква - пак според мен.
Едра фракция визирам до 1 см. диаметър на зърното и ситна 1 - 2 мм.
Става яко...
hricava - специалист
E това за по ситен керамзит не знаех че има :? С него ще е определено по стабилно :!: Прав си че с времето перлита се смачква, докато с керамзит този проблем няма да се появи, но за съжаление вече съм го направил с перлит.Доколкото разбрах сухата посипка на Кнауф е подобна като структура на керамзита, само че така и не успях да видя какво представлява този материал...
The_FAN - специалист
Скъпичка е но проблема е в това да се добереш до нея.... вкарват я по поръчки на големи обекти и ако остане нещо тогава за дребни клиенти...
Гадно а ?
hricava - специалист
The_FAN написа:
Скъпичка е но проблема е в това да се добереш до нея.... вкарват я по поръчки на големи обекти и ако остане нещо тогава за дребни клиенти...
Гадно а ?
Гадно, но тогава не следва да те учудва че ползваме перлит!Каквото има това ползваме.Представям си ако трябваше да плащам и за труд за сух под и разбирам защо никой не иска да прави под по този начин-скъпи материали и скъп труд! И кой печели от цялата работа?Нито търговци нито потребители...Жалко за това, че не навлизаме в новите технологии в строителството, а тъпчем на едно място...
The_FAN - специалист
hricava .....така е ама до някъде
Аз няма да хамалувам за мерси за да са доволни крайните потребители
Знаеш че колкото бърза толкова и тежка работа е... за колко пари трябва да го правя за да е доволен клиента ?
Виж вносителите могат да се замислят малко за цените...
Макар че и те се мерят с тези в Европа - само дето им е друг стандарта на хората там...
hricava - специалист
Да само който го е правил знае какво е, не казвам да го правиш за мерси,но съгласи се че след като и профилите за дограма на запад са много по скъпи, /а са съобразени ценово в България според стандарта ни/ значи и Кнауф и други вносители може да се съобразят, но не им пука.Ако са по-ниски цените на тези материали съответно и ти ще имаш повече работа това имах предвид.На мен мотива ми да направя сух под беше, че исках изцяло да направя всичко в една стая по сух способ и донякъде се заинатих да го направя, независимо от цената за да видя какви са предиствата на този метод. Мисля че варианта, по който направих пода е приложим и който реши да го прави по този начин следва да приеме твоите забележки да се използва ситен керамзит. Всъщност къде се произвежда такъв керамзит?
The_FAN - специалист
Не помня точно къде но го има в по-големите складове за строителни материали.
Лошото е че го съхраняват в чували от зебло на открито и
се случва понякога да е мокър.... тогава трябва да се изчака
едно денонощие да изпари влагата от него преди да се сложи
фазера... което много бави нещата...
Привет!
Почти приключвам с пода на първия етаж. Много се радвам, че се вслушах в някои от мненията във форума и го направих по всички(почти) предписания на Knauf. Не искам да им правия реклама, но тези които се занимават със сухите подове са адски пичове. Даже се замислям дали да не направя и втория етаж по същия начин.
Отиде около 6600л Aquapanel, за 122m2, но пода имаше голяма денивелация, "благодарение" на майсторите. Между посипката и плоскостите има 2,5 см фибран.
Интересува ме дали готовия под се третира с нещо - грунд или подобно преди потавяне на крайното покритие? Доколко сухия под е изолатор срещу ударен шум и ако не какво бихте препоръчали?

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (35.96 KиБ) Видяна 11559 пъти

Прикачен файл

2.jpg
2.jpg (49.69 KиБ) Видяна 11559 пъти
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 15

Тема "Направа на сух под от Гипсофазер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: