• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Spokoiniq - майстор
Някой правил ли е това упражнение-керамзитова посипка с дебелина7-8см?По указанията на Кнауф за тяхната посипка е до 5 с разделителен слой, а за керамзита тук-там имаше писания за 5см.Мога да го направя на 2 слоя, но отгоре ще е пак разделителен, след него 3см 120кг вата и два слоя гипсфазер.Не ми се нивелира два пъти посипка, а и тук гоня само звукоизолация, не топло-.За съжаление не мога да увелича дебелината нито плътността на ватата, защото не е изпитвано и никой не дава гаранции за слягане.Идеи?
kalin72 - майстор
Защо не сложиш 5 см фибран, и отгоре керамзита, ватата и гипсфазера?
Spokoiniq - майстор
Защото фибрана няма никакъв принос за звукоизолацията, за разлика от посипката.
kalin72 - майстор
Аз мисля така - фибрана отдолу, за да намалиш количеството посипка, все пак ще имаш и твърда вата, та би трябвало да е достатъчно звукоизолиращо...
Аз пък гоня топлоизолация, и мисля точно така да го направя...
Spokoiniq - майстор
Пода не е най-прекрасния(груба плоча с неравности, отгоре имаше 20см сгурия, която колегата RENDO с две момчета изриха и извлякоха), и лепенето на плътно на фибрана ще ме забави, и пак казвам, звукоизолация се цели.Не е въпрос на пари, ако с посипката на кнауф имаше по-добър резултат в тая насока нямаше да е проблем да го направя и с нея.Очакваната цена на звукоизолацията и акустичната обработка на стаята не ми се цитира засега, че и за слушане е болезнено...
kalin72 - майстор
Добре де, аз съм на абсолютно същия хал, само дето целя да запазя топлината :)
Що не сложиш посипката отдолу, да обере неравностите, после фибрана 5 см като междинен слой, и над него гипсфазера?
ribnikolaevi - майстор
Защо ми се струва, че Кнауф дават по-голяма дебелина на посипката с керамзит? Сега не мога да открия подходящата брошура, мозъкът ми услужливо заличава всяка ненужна ми вече информация, но им звънни. 90% съм сигурен, че някъде след 10-15 cm се налага междинен пласт ГФ.
ribnikolaevi - майстор
Spokoiniq написа:
http://www.knauf.bg/knauf/home.nsf/Trockenboden.pdf
до 50 mm
Откъде точно го четеш? На коя страница? Не те питам случайно, имам нещо предвид.
Spokoiniq - майстор
3 страница, допустимите дебелини на посипка и вата съобразно натоварването
4 страница при стойностите на намаляване на ударния шум
  • 1
  • 2

Тема "сух под с керамзит над 5см?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: