Много интересна и все по-често дискутирана тема.
kandidat_maistor - напреднал
Здравейте, предстои ми да слагам ламинат и разглеждайки какво има на пазара видях и тази система на Haro - ComforTec. Предлага се към голяма част от ламинатите им. За 10 лева над цената на нормалният им ламинат получаваш паркетини с нанесени лентички лепило от долната страна с височина около 3мм през 7-8 см. Лепилото е доста пластично и пода остава в определени граници плаващ, но като звукови характеристики звучи като лепен. Като оставим сериозната цена настрана, все пак и самото Haro не е евтино, тази система "звучи" много добре (мен лично много ме дрезни кухият звук на плаващите подове, за съжаление не мога да мисля за момента за лепен паркет).
Поради нанесеното лепило на долната страна подложка не се полага, съответно си мисля че ще иска по-добре обработена основа, без грапавини и идеално обезпрашена, дали е така? Аз в момента разполагам с нормална циментова замазка и ми се иска да слагам върху нея. Някой има ли опит с полагането, и как се държи ламината впоследствие? Това лепило предполагам впоследствие се втърдява, дали не губи част от шумопоглъщащите свойства?
Благодаря ви предварително.

Тема "Мнения за ламинат Haro ComforTec" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: