Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Chefo77 - майстор
Не съм им фен. Откакто въведоха Megalock-а, поосраха качеството. Триъгълните фуги на късата страна са нещо нормално.
А няма да се учудя и ако просто такова качество внасят :)
Иначе хубавото му е, че болшинството от моделите са с импрегнирани с восък кликове.
Във Варна има Таркет, мога да кажа и къде, ако някой се интересува :)
Тази седмица си получих ламината.
Eто от тази серия е http://classen.pl/eng/adventure-4v,9,sg,1,pr,211.html , на цена 14,40 лв. Мисля, че си е попадение за тази цена. Направих малък компромис с цвета, но ще го преживея :)
Chefo77 - майстор
Цената му направо е никаква!
Честито!
reevil - специалист
Вече твърдо се отказвам от трислойния паркет/хував десен ще ми е тройно на висок клас ламинат/ затова търся възможно най-надежден ламинат. Добър ли е този Класен - Classen › серия "Impression" - 10mm, AC5/33, 4V
На цена около 30лв не можах да намерия друг 10мм и с клас АЦ5/33. Пише че е с мегалок това дали ще е проблем?
На официалния сайт има 8 десена, но по сайтовете в БГ има само 4, но и от тях успях да си харесам 2. Остава и да имат представител в Габрово
Chefo77 - майстор
http://www.alexfloor.com/

Kaindl One 10.0
Classen да го духат срещу тях.
:wink:
reevil - специалист
Имам в две стаи ламинат на kaindl от ниския клас, 8мм, 15-18лв на 6 и на 3 години и съм доволен, но по-стария беше хубаво намазан по клика с нещо като парафин, а на следващия забелязах, че е доста тъничко само няколко мм на фугата, а доста модели тогава (2013) нямаха изобщо мазане, за разлика от 2010.
Миналата година ходих в магазина на Алекс и е пълно с Кронота, изказаха се негативно за Кайндл, че влошили качеството и ми набутаха едно кроно дето е голямо дърво, много лесно се подбива при монтаж. А и като им гледам сайта сега никъде не фигурира нищо за Кайндл, а преди не беше така. Имам чувството че са скъсали взаимоотношения :?

Не мога да открия тази серия One на каиндл, единствените 10мм, които намирам са ац4 клас32, дали ще са по-слаби от АЦ5 или тези класации са боза работа

Това ли имаш предвид Chefo77 ?

https://www.kaindl.com/en/floors/lamina ... lley-6610/

страхотна визия с тази текстура =D>
Chefo77 - майстор
Хм. Странно. Не очаквах, че чак в Габрово са им взели пазара. И все пак - Кайндл са по-добри от Класен, ако ще последните АС 12 да направят :) Миниатюрният им клик и нежеланието да почистват остатъците от формовъчната машина са достатъчен атестат за отношението им към клиентите, заплатили високата цена за високия им клас. А при вариантите без фаска, насраният им мегалок, който при четвърт милиметър поддава и няма връщане, мисля няма нужда от коментар.
Кроно май в момента могат да дадат най-добри цени, защото развиха пазара на още два завода. Пълен ШИТ!

А аз имах предвид нещо подобно. Аз съм с Narrow plank размер, 10 мм 32 клас. Всичките ламинати на Кайндл се водят Kaindl One.
elby - специалист
Към днешна дата да препоръчате ламинат 10мм, АС5/32 ? И с каква система?
Chefo77 - майстор
Tarkett Estetica 9 mm, 33 клас. Категорично двоен клик.
elby - специалист
пет авг 09, 2019 10:57 pmChefo77 написа:
Tarkett Estetica 9 mm, 33 клас. Категорично двоен клик.
Двоен клик ще рече стандартният стар клик ?

Тема "Подходящ ламинат за спалня и хол-трапезария" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: