Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Аз по-тънки си ги представях, но съм съгласен със забележката за цикленето.

Особено ако се ползват валцови машини.
Аз съм написал, това, което съм прочел. Филиите са един инч, т.е. 25.4мм, за фугина е това, което написах. Дали..., как..., идея нямам. За пари не говорим, защото цената ще иде не над бамбук, ами над екзотичен масивен паркет. Само си помислете, фуга 10% от 20 м2, при 25 мм е 50 литра. Хубаво го карате да слага пет, шест, десет сантиметра "филии", ама я сметнете колко матр'ял ще иде.
nikolson написа:Аз съм написал, това, което съм прочел. Филиите са един инч, т.е. 25.4мм, за фугина е това, което написах. Дали..., как..., идея нямам. За пари не говорим, защото цената ще иде не над бамбук, ами над екзотичен масивен паркет. Само си помислете, фуга 10% от 20 м2, при 25 мм е 50 литра. Хубаво го карате да слага пет, шест, десет сантиметра "филии", ама я сметнете колко матр'ял ще иде.

Колеги,
мерси много за идеите. Ще видя как вървят цените на материалите и ще мисля тогава. До към 400 лв мога да дам някъде. Иначе ламиниран паркет ми е най-лесно.
То като се фугира - фугомасата ще го стегне.

А за съжаление фугата е повече от 20% при кръгла дъска...

Ще трябва фугомаса на едро. Не знам състава на тез магии. Дали не може да се произведе в домашни условия от нещо достъпно?
А бе, не че някога съм виьдал дори как става, но си представям шлайфането, а не цикленето, СЛЕД залепване, уплътняване и фугиране. Самите дискове не е необходимо да са идеално нивелирани - това ще го направи огромното количество лак на финала. :wink:

ProvideR написа:До към 400 лв мога да дам някъде.

:lol: :lol: :lol: :lol:
ProvideR написа: До към 400 лв мога да дам някъде. Иначе ламиниран паркет ми е най-лесно.

[-X Тц.
Тези 10% са занижени стойности. Помисли, колко тюхкания има за съотношението кубик/плътен кубик дърва за огрев. Ще ти стане ясно.
torbalan написа: А за съжаление фугата е повече от 20% при кръгла дъска...

Именно, при идеални кръгове е към 22%. Ама...да не го стряскам.
ProvideR написа:...До към 400 лв мога да дам някъде...

Това съм го проспал :)

При тоз бюджет - ламинат.
Ще останат пари и за един банкет след това...
Малечко е бюджета.Има един малко по-евтин вариант, до определено ниво се фугира с циментов или лепилен разтвор като пълнител, а само отгоре се залива със смола, ама пак няма да стигнат определените от колегата парици.
К :?: акво стана с онова буре - масичка ?

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Сухи и повдигнати подове”