Много интересна и все по-често дискутирана тема.
ribnikolaevi - майстор
Отварям една интересна за мен тема, надявам се разделът е подходящ за нея.
Не става въпрос за известните ни на всички балатуми и подобни плочки. На пазара обаче се предлагат и луксозни ПВЦ настилки, както и винилови такива (все още не знам каква е разликата между двете). Например болница Токуда е с такива. За съжаление съм влизал в нея и настилката ми хареса откъм износоустойчивост.
Та:Някой има ли опит с тях? Някакви особености при експлоатацията или монтажа? За монтажа знам със сигурност, че се изравнява предварително със саморазливна. Това си го правят от фирмите, които полагат такива настилки. Може ли да се положи тази саморазливна до нареден естествен паркет, предвид че може да проникне влага под него, или трябва да се грундира първо? Ако се грундира, какъв грунд е подходящ за целта?
Въобще, всякакви мнения ще им бъдат полезни. За момента най-важният въпрос е дали мога да положа такава настилка напред във времето, след полагането на паркета?
sspoko - специалист
Мисля че се водят индустриални подови покрития преди време в каталог на една българска фирма/Мултиимпекс/ бях виждал нещо подобно в което беше описано че става за болници и помещения за хранително вкусовата промишленост това са двукомпонентни саморазливни смеси често на епоксидна основа.
ribnikolaevi - майстор
sspoko написа:
Мисля че се водят индустриални подови покрития преди време в каталог на една българска фирма/Мултиимпекс/ бях виждал нещо подобно в което беше описано че става за болници и помещения за хранително вкусовата промишленост това са двукомпонентни саморазливни смеси често на епоксидна основа.
Грешиш дълбоко!
Това са покрития във вид на рулони или на "плочки". Не е нищо двукомпонентно.
Никой ли не е ползвал за лични нужди? Ил пък да е полагал някъде?
katcko - специалист
За да не пускам нова тема,ще ползвам една доста стара,но вълнуваща ме в момента.Става въпрос за винилова настилка,онзи ден в един магазин на бул.България видях такава която е на клик система като ламината,на малко по-къси панели с дървесен декор,с декор на гранитогрес,който беше страшно добра имитация с релеф с гланц...абе много ми хареса,а и да кажем че цената от около 60лв/кв ме устройва.Трябва да слагам настилки в кухнята и в коридора и ми се струва много подходящо,тъй като няма проблеми с евентуално мокрене от обувки или пък нещо разлято в кухнята.Питам ви колеги,някой слагал ли си е такъв под или пък някой от специалистите тук дали е поставял някъде в апартамент,какви биха били плюсовете и минусите спрямо другите настилки.
Благодаря!
katcko - специалист
http://www.berryalloc.com/global/en/Floors/Click-Vinyl
Ето за това става въпрос,но явно няма запознати :?
katcko - специалист
След поръчка и почти два месеца чакане ето я виниловата настилка с клик система,но ще чака да ми свърши почивката и тогава ще бъде сложен
Прикачен файл:
SDC13556.JPG
SDC13556.JPG (40.08 KиБ) Видяна 20989 пъти
Прикачен файл:
SDC13555.JPG
SDC13555.JPG (33.74 KиБ) Видяна 20989 пъти
Прикачен файл:
SDC13554.JPG
SDC13554.JPG (33.51 KиБ) Видяна 20989 пъти
Прикачен файл:
SDC13553.JPG
SDC13553.JPG (41.17 KиБ) Видяна 20989 пъти
parketmilanov - специалист
http://www.podovinastilki.com/index.php?id=44&index=4
ето една страничка където има интересни неща,
иначе нормалните винилови настилки се монтират с ПВА лепило върху саморазливна замазка -има ги в различни разновидности с клик ,на рула , на плочи , според изискванията се зашиват с шев/разбирай залепя се между два панела.като перваз се изрязва от същия материал и мисля че се казваше холкер.
иначе най -често този тип настилки се използват в офиси, фитнеси болници административни сгради и прочее
толкос знам за тези неща.
katcko - специалист
Ето го и вече поставения винилов под,на клик система и положен без лепене,а с подложка(плаващ май му се викаше) :) Всъщност цялата кухня вече е готова :partyman:
Прикачен файл:
Снимка0311.jpg
Прикачен файл:
Снимка0306.jpg
Прикачен файл:
Снимка0305.jpg
Прикачен файл:
Снимка0299.jpg
Прикачен файл:
Снимка0298.jpg
Качеството на снимките е гадно,ама с телефона толкова :-D
Здравейте, какъв беше подът под винила? Интересува ме дали е проблем да сложа винил 4мм, клик система, с 2мм подложка върху теракот? Направих тънка шпакловка и фугите са запълнени, но не мога да кажа, че няма нито 1 мм неравност. Това, което ме притеснява е дали неравностите ще се отбележат впоследствие?

Тема "ПВЦ и винилови настилки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: