Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Здравейте,

Имам няколко колебания и се надявам да ми споделите опита си.

Скоро ми предстой да изравнявам под на трети етаж с тънка плоча, но за да не се чуват музика, по-силни разговори и тропане от ходене от единия на другия етаж ми трябра решение за добра звукоизолация и понеже помещението е 100кв.м трябва да е и не много скъпо.

Първо си мислех за фибран,мрежа и замазка, но на доста места чета,че фибрана изолира само топлината,но не и звука.

Второ си мислех да направя дървена скара и да сложа вата и ОСБ, но става малко скъпо.

Трето си мисля за вата, мрежа и замазка, но каква ли трябва да е ватата, за да носи тежестта на замазката и мебелите после?

При всички случай ще сложа ламинат.

Моля за съвет и споделете,ако някой е правил нещо от тези варианти.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Трето си мисля за вата, мрежа и замазка, но каква ли трябва да е ватата, за да носи тежестта на замазката и мебелите после?
Това е изключително странна мисъл, замазка върху вата, да знаеш
1.Фибран, ОСБ, ламинат. За какво му е мрежа и замазка?
2. Дървени греди, вата, някакви дървесни плоскости - има си система със специални антивибрационни подложки, но си е пари
Но фибрана дали шумоизолира?
А за Кокосовата подложка чувам за първи път, лепи ли се за пода и вурху нея слага ли се замазка или директно ламината?
Chefo77 - майстор
Директно ламината. Това е подложка за ламинат.
baretata_7_62 - специалист
И аз съм на такава дилема, сега го мисля със вата като на това видео, само че то е за гредоред а аз ще го продължа след осб- което в моя случай е згурова основа. http://www.misiamoiatdom.com/400-%D1%80 ... %D1%81-xps
EnergySolutions - напреднал
radunkov5 написа:
Здравейте,

Имам няколко колебания и се надявам да ми споделите опита си.

Скоро ми предстой да изравнявам под на трети етаж с тънка плоча, но за да не се чуват музика, по-силни разговори и тропане от ходене от единия на другия етаж ми трябра решение за добра звукоизолация и понеже помещението е 100кв.м трябва да е и не много скъпо.

Първо си мислех за фибран,мрежа и замазка, но на доста места чета,че фибрана изолира само топлината,но не и звука.

Второ си мислех да направя дървена скара и да сложа вата и ОСБ, но става малко скъпо.

Трето си мисля за вата, мрежа и замазка, но каква ли трябва да е ватата, за да носи тежестта на замазката и мебелите после?

При всички случай ще сложа ламинат.

Моля за съвет и споделете,ако някой е правил нещо от тези варианти.
Преди малко отговорих на същия въпрос. Има таква шумоизолация. Аз съм използвал Copersound. [img]
Прикачен файл:
copersound_3.jpg
copersound_3.jpg (31.14 KиБ) Видяна 5950 пъти
[/img]

Тема "Шумоизолация на под, плоча между етажи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: