Много интересна и все по-често дискутирана тема.
niavik - напреднал
Изграден е тавански етаж на стара къща. Подът ще е от греди 8х10см, които ще легнат върху трегер. Чудя се как да се захванат гредите за трегера? Не ми се използват П-образните планки за греди. Дали е добър вариант дюбел за бетон и винт през гредата?
Прикачен файл:
IMG_0142 999.jpg
lov - майстор
Като наковеш дюшамето няма на къде да мръднат. Дори да ги захващаш към гредата с нищо няма да увеличиш здравината на конструкцията.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Просто ги редиш. Без да ги ковеш. И да има 1-2см растояние до стените. Сега е моментът да им подложиш звукоизолация.
torbalan - Дървен философ
У дома съм ги хващал само на едно място, защото ми се виждаше че са леко къси.

Стъпили са върху стената, ама ми малееше. За това с планки ги хванах за гредите срещу тях. Това са само 4 - 5 греди.

Всичко останало (стотина квадрата гредоред) е само наредено. Пет години вече - не са мръднали на никъде :)

Но върху гредите има кофражен шперплат, който е хванат с винтове за дърво...
niavik - напреднал
Ясно, така ще ги оставя. Чудя се дали да не сложа ОСБ под дюшамето? Така ще се работи по-лесно и вероятно ще е по-здраво.
Кофражения шперплат за шумоизолация ли?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
niavik написа:

Кофражения шперплат за шумоизолация ли?
Не!
Сложи гумени подложки под гредите и напълни с изолоатор между дюшемето и кьортавана
Кофражният шперплат е скъп и ненужно здрав и тежък. Някой го е имал и затова го е ползвал. Можеш да сложиш OSB вместо дюшеме, ако отгоре му ще имаш друго покритие, например ламинат, мокет
radius - майстор
Тежък не е, тополовия е 450кг/кубик.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
radius написа:
Тежък не е, тополовия е 450кг/кубик.
Тополов?! Някой пак е измислял майка си :-(
radius - майстор
Еми свери си часовника, пазара е залят от китайски тополов и трудно ще намериш друг.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
radius написа:
Еми свери си часовника, пазара е залят от китайски тополов и трудно ще намериш друг.
:|

Тема "Захващане на греди върху трегер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: