Много интересна и все по-често дискутирана тема.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Плочите са 120/240. 120 да стъпи на 3 греди, крайните споделено. Ако е от дебелото. Колкото по-тънки плочи, съответно по-нагъсто гредите. Идеално е да е двуслойно, с разминаване. Тогава слагаш тънко ОСБ.... и реално нямаш фуги
bat_danio - специалист
122/244 см е Осб
ПП 3.5м е добре защото 244+122 го подминава смалко т.т започваш с цял + почти половин, втори ред половин +почти цял или ги въртиш на 90 градуса вместо половин и фирата ти е минимална. Зависи от гредите, колко са дебели колко е широка стаята(колко премостват,гредите се редят на по тясната страна((успоредно на късата стена ако има такава)) ) разбрахме, че едната и страна е 3,5м , а другата и колко е дебело Осб по дебело по редки греди ама аз не бих оставял повече от 50 см светло даже и на подебело. Най добре всяко 122 да легне на 2 +2 споделени като минимум разпредели точно само споделените греди другите може +-1-2см но общите е добре да са успоредни и на точно разтояние зада режеш само на края на стаята.
Пример за 8х8/10(които са си тънки ако се ходи отгоре им и премостват над 3 м)
> 122+1/2х8=126 Това е от стената 1ва греда до края на общата за това добавям 4 см(половин греда примера е само илюстративен) на(126-3х8) =51 светло между гредите т.е малко много аз бих се застраховал и сложил 2 греди между общите т.е (126-4х8)/3 или 31 което е 31+8 =39см от начало до начало на геда. Останялите греди след втората вече не добавяш
4см защото вече имаш половин от последната и 122 го разптеделяш до средата на следващата обща и средните две и така.
Аз бих се замислил и за гредоред в американски стил от талпи на чомпек Примерно 4-5 х 16-20 през 30 см ще стане по здраво при същата кубатура дървен материал> 8х8 =64см2 4х16=64см2 т.е при еднаква дължина еднакви кубици материал итака дано си ме разбрал... успех
пп2.Сега видях че последното не е уместно при положение ,че вече има нива и ще изяде от височината от таванското, а иа материала е вече купен маи :?

Тема "Захващане на греди върху трегер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: