• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
hristov1 - специалист
Здравейте искам да сменя ламината в дневната с дървен под по точно искам да си купя материал и да си направя ето такъв цвят: http://realitydaydream.com/how-to-make- ... oards-diy/
Та въпроса е да го направя хем хубаво хем да мина по евтино по български хаха... Искам ако е дюшеме да е широко 12-16см до гледам че са солени цените има ли вариант ако пода е сух и е с завършек преди финална настилка гипсофазер да се вземат само хубави дъски да се обработят боядисат минат с вакса и там нз с какво и да се налепят една до друга за фазера все едно като паркет или друг вариант вместо дюшеме могат ли да се наковат дъски искам да постигна старинен ефект.. За някой въпроса ми ще прозвучи нелепо но затова е форума да се допитаме нали... ;)Поздрави. :lol:
torbalan - Дървен философ
Чамовото дюшеме е около или под 20 лв. за квадратен метър. Можеш да го оцветиш в какъвто искаш цвят...

Остава избора за монтиране - дали ковано, дали лепено или само наредено...


Лично аз бих жертвал пари за лепене...
hristov1 - специалист
Да искам да са по широки дъските за да е по красиво ще го хвана с винтове с винтоверта само не ми е ясно след като го боядисам и го посъстаря както от линка по горе как да го защитя ако го намажа само с вакса дали е досттъчно не искам слойове лак отгоре да лъщи ще се изгуби ефекта мисля ;) И другото което не ми ясно е че след като махна стария ламинат отдолу имам залепен 5см стиропор и се чудя тази скара как ще я хвана май ще трябва да махам стиропора..

http://www.home-max.bg/bg/product/42744 ... 09,114,427 Това дали става :)
hristov1 - специалист
Ако го лепя ще трябва направо върху стиропора да положа гипсофазер на 2 слоя и евентуално отгоре да го залепя предполагам няма да е много скъпо това лепило:)
Chefo77 - майстор
hristov1 написа:
Ако го лепя ще трябва направо върху стиропора да положа гипсофазер на 2 слоя и евентуално отгоре да го залепя предполагам няма да е много скъпо това лепило:)
Последният път, когато проучвах този тип монтаж (паркет върху наличен сух под на Кнауф), единственият вариант с чисто лепене, който даваше достатъчна сигурност, беше специален грунд на Sika + специално лепило на Sika. Боби Миланов е в час с тази технология.
Не помня колко щеше да излезе, но ОСБ 9 мм, захванато в майките с винтове + лепило + монтажа на всичко това излезе много по-евтино, отколкото щеше да излезе само с лепило и грунд.
Ако под стиропора (какво търси стиропор на пода не зная) има замазка или плоча, с директен монтаж с винт-дюбели през стиропора в плочата, БЕЗ ЛЕПЕНЕ, на дебело ОСБ и върху него - лепено и ковано или завинтено дюшеме, ще получите най-добрия резултат.
hristov1 - специалист
Ами така като гледам ще махна стиропора и ще си направя скарата плочата ми е равна под него така че май ще стане най лесно и между гредите ще го напълня с вата и предполагам накрая трябва да сложа нещо като найлон преди да захвана дюшемето за да не дишам ватата .. А тази скара как мога да я направя така че съседа да не чува хлопането и тропането тоест някъква гума или някъкви ленти да окрача скарата за да убия ударния шум.. :)
Chefo77 - майстор
Предполагам, че има вариант под скарата да се положат някакви гумени ленти, но не съм го правил, не зная дали ще има очаквания ефект, нито какъв материал да се използва. Затова и не си позволявам да дам мнение по този въпрос.
torbalan - Дървен философ
Ако плочата е равна - защо не се лепи направо върху плочата?
А скара...
hristov1 - специалист
Ами сега нивото на стаята е -6см спрямо коридора като махна ламината и стиропора ще падне с още 7 и става много даже и да сложа дюшемето не ме устройва затова мисля да го направя с по високи греди и между тях вата. :)
hristov1 - специалист
другия вариант е да опитам с ОСБ плоскости да махна ламината и да ги положа в/у стиропора и да ги захвана с някъкви дълги дюбели за плочата и в/у тях дюшемето но май не е удачен вариант ..
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за дървен под/дюшеме.." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: