Много интересна и все по-често дискутирана тема.
SabiTo - помощник
nikolson написа:
На банята ще се прави ли ремонт?
На целия апартамент се прави ремонт, включително и банята.
nikolson - майстор
Нивото на банята позволява ли да бъде свалено?
SabiTo - помощник
nikolson написа:
Нивото на банята позволява ли да бъде свалено?
Мисля, че не... Едвам се кърти, едновремешната мозайка е.
rendo - специалист
Нивото в банята е задигнато поради налагането да се направи денивелация за подовия сифон в банята.
Ако приемем, че 110-тката е кота нула -т.е. най -ниска точка то от подовия сифон ти тепърва да продължаваш да вдигаш нивото е безумие.

Според мен - майстора го мързи да изкърти цялата замаска в банята и да направи цялостното презаустване на сифони и тръби за кухня - да ме прощавате ама това е мое мнение.


Ето схема как аз бих го направил . - само да отбележа - Хубаво се вгледай в т.А на зелената линия - защото в този случай се гледа да се пести всяко едно сантиметърче тръбен път - защото колкото е по-дълга тръбата толкова по -голям наклона ;)
За това се гони най крайната точка на блакона (ъгъла)

Прикачен файл

banq.jpg
banq.jpg (115.67 KиБ) Видяна 7083 пъти
SabiTo - помощник
rendo написа:
Нивото в банята е задигнато поради налагането да се направи денивелация за подовия сифон в банята.
Ако приемем, че 110-тката е кота нула -т.е. най -ниска точка то от подовия сифон ти тепърва да продължаваш да вдигаш нивото е безумие.

Според мен - майстора го мързи да изкърти цялата замаска в банята и да направи цялостното презаустване на сифони и тръби за кухня - да ме прощавате ама това е мое мнение.


Ето схема как аз бих го направил . - само да отбележа - Хубаво се вгледай в т.А на зелената линия - защото в този случай се гледа да се пести всяко едно сантиметърче тръбен път - защото колкото е по-дълга тръбата толкова по -голям наклона ;)
За това се гони най крайната точка на блакона (ъгъла)
Съгласна съм с всичко, което си написал. Първоначалната идея беше същата като твойта сега. От т.А да тръгне тръбата и да стигне до голямата тръба(там където е в червено кутийката в коридора), само че майстора гледа, прави, струва и каза, че там неможе да се свърже. Не си спомням каква беше причината, нещо повтаряше от сорта "удката, та удката" , че няма ли нещо такова.
Фърбата - специалист
SabiTo написа:
nikolson написа:
Нивото на банята позволява ли да бъде свалено?
Мисля, че не... Едвам се кърти, едновремешната мозайка е.
"Едвам" не значи, че не се кърти. Има фирми "Кърти . Чисти , извозва", лоито ще ти го изкъртят за норматив- с мощни машини и за малко пари. Това, че майстора се е пробвал с някоя слаба машинка и се е отказал- не трябва да ви отказва да направите банята като хората. Щото- предполагам, че ще слагате теракот- съответно ще надигнете нивото с още...
Соред мен тази мозайка в банята- трябва задължително да махнете! Най- малкото, защото е добре да смените сифона в нея...
Майстора ви- не искам да го коментирам. Сътворил е едно недоразумение според мен
rendo - специалист
Как е разбрал - нивото на У-тката - която пак казвам - може да се коригира ;)
Без да изкърти цялата мозайка


Темата май се изчерпва по следния начин:

Да изкърти цялата замаска - да преправи цялта разводка на банята заедно със смяна на сифона и да намери нов път за тръбата на кухнята.
Ако трябва да "печели" сантиметри надолу с преправяне на нивото на У-тката - да отваря 110-тката и да зауства на ново на по ниско ниво.



Ако се дърпа и не иска - прави консултация с друг майстор
Всичко останало е безумие и като правене и като пари и като неудобство - заради някой който - толкова си може или пък го мързи
nikolson - майстор
По-евтино ще е да се направи комплексно обмисляне и, както е обяснил колегата-съфорумец, да се свали нивото на банята, да се направи наново мръсната тръба от кухнята. Какво значи "не се кърти". Че тоя нов отвор за врата да няма да е без пари??? Ако тая тръба е на 15 см, повдигането няма да е с 15, над тях ще имаш под. Не знам с какъв бюджет разполагате, но притесненията понякога водят до грешни решения, които не спестяват пари.
SabiTo - помощник
rendo написа:
......Ако се дърпа и не иска - прави консултация с друг майстор
Това смятам да направя, въпроса е как да намеря подходящ майстор, или и следващия ще е като този с безумни идеи.....
Моля ако познавате такъв в Пловдив, дайте координати.
Благодаря ви!
шоп - майстор
Аз също бих заложил на дървени греди и дюшаме ( или ОСБ + ламинат ) това е най- лекото.

Но цялата ситуация за мен е неприемлива. Аз лично бих сложил една помпа с мелачка за фекални води и бих прокарал тръба ф22 в замазката без да гоня наклони и да вдигам нива.

Другият вариант е тръба ф50 по стените скрита в куфар от гипскартон. Ако се направи и впише в интериора може да не се забелязва. Голяма част ще минава зад спалня и гардероб.

Трети вариант за мен най-неподходящият е тръбата да пресече коридора и там да се вдига нивото.

Степенувах вариантите. Висок съм 190 и за мен е неприемливо да се навеждам за да мина под врата!!!


П.П друг е въпрода, че на майстора не му се кърти и прерязва вертикалният щранг. У образното вливане от ф50 към ф110 може да се направи и в плочата.

Тема "Повдигане на под с 15 см." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: