• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
stelfy - напреднал
Ако не знаеш таваните у вас на каква височина са, как можеш да твърдиш, че 2,5 ти е ок, при положение, че може и на 2,9 да живеете без да знаеш?
Дори лично на теб да ти е ок с 2,5 това няма как да се съотнесе към всички хора, навсякъде.
torbalan - Дървен философ
В една от квартирите, в която съм живял, тавана беше 5 см. по-висок от мен. Екстра си ми беше :)
stelfy - напреднал
На някой ако му се четат статии на английски със сравнение между трислойния и многослойния, заповядайте:
http://www.lordfloor.com/difference-3-l ... multi-ply/
https://www.woodandbeyond.com/blog/whic ... -flooring/
stelfy - напреднал
А какво ви е мнението за фаските? Да има, да няма, да има малка? Защо?
Chefo77 - майстор
Твърдо за. Против няма нито една причина, освен мрънкането на мързеливи домакини, че "щели да се пълнят с мръсотия". :wink:
И за "ниските тавани" - аз също не съм им фен, но една кратка справка за историята на къщите в селските райони би показала тотално сдухване, така ли? :)
Попитах как усещате единия сантиметър отгоре или отдолу, не как усещате ниските тавани по принцип. Като сте на 3 см токове, мнооого по-висока ли се усещате, отколкото с 2? :)
stelfy - напреднал
Чефо, както стана ясно не иде реч за 1см, а за няколко на и без друго нисък таван (в спалнята както казах е към 2,44). Така че в единия момент 1 см не е проблем, но във втория започва да става като да сравняваме кецове със стилето.... примерно.
Затова казах, че масив + осб не е опция... Много става.
Chefo77 - майстор
Масивът може да бъде 16мм и точно ОСБ-то ще го предпази от измятане. А ако саморазливката не е наложителна, може да бъде пропусната. Сега разбра ли каква ми е мисълта и защо питам :wink:
stelfy - напреднал
Боя се, че саморазливката е неизбежна.
А ОСБ-то най-тънкото е 9мм... Т.е. имаме саморазливка + осб + масив 16мм (лепило не знам имаме ли). Без лепило се събраха към 4см поне.... Ами мерси! :) Тавани 2,45 са ми въз ниски, а 2,40 са извън коментар.... Не ми се рискува с масив, честно. Мисля да се придържам към концепцията с многослойния.
Горния му слой е 4мм, а на масива до сглобката колко е? Към 6? Т.е. 1-2 цикления повече ми дава... Не знам дали е чак такава далавера масива при риска от измятания и прочие...
stelfy - напреднал
Апропо, на колко време се предполага, че се цикли един паркет?
И какви са аргументите "за" фаската?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Трислоен или многослоен паркет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: