• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Svetoslavoff1 - майстор
То вярно, че неведоми са пътищата на женската логика :). Както сама писахте, г- Миланов ( уважаван съфорумец, профи по паркети и подобни, даващ винаги ценни и полезни съвети) Ви е помогнал с избора, за което сте му благодарна.
И след избора пак нещо червейчето на съмнението Ви гризе :)
Чефо Ви е дал много точен съвет - оставете нещата в ръцете на КАДЪРЕН монтажник.
И малко по-лежерно, това е само един паркет :)))
Поздрави, успех и дано крайният резултат Ви задоволи!
turbocharged - специалист
Както спомена Миланов слойните паркети са средство за вдигане на печалбата. За момента в България се намира масивен паркет и дюшаме супер качество на много добри цени. Трислойните са вносни и като цена излизат равни или по-скъпи от масив. Това ако трислойния се реди без лепене. За визия и дълготрайност няма да говоря. Ако е на лепене което си е нормалния монтаж трислойния излиза още по-скъпо. Нещо не мога да схвана как имитация на натурален продукт ще излиза по-скъпо от оригинала. По тази логика ламината е за предпочитане и по-красив от трислойния.
В случая на stelfi аз бих изкъртил плочките до твърда основа и направил една равна земновлажна замазка на ниво както се полага. Като изсъхне слагам натурален паркет или дюшаме на лепене. Ще излезе същите пари, а резултата в пъти по-траен, красив и здрав .
Майсторите ти дават идеи с саморазливки върху плочки, защото става лесно и ще вземат добри пари за това. Повярвай ми те не мислят за друго освен печалбата си. За къртене и земновлажна ще се изпотят 10 пъти повече за същите пари :)
stelfy - напреднал
Svetoslavoff1 написа:
То вярно, че неведоми са пътищата на женската логика :). Както сама писахте, г- Миланов ( уважаван съфорумец, профи по паркети и подобни, даващ винаги ценни и полезни съвети) Ви е помогнал с избора, за което сте му благодарна.
И след избора пак нещо червейчето на съмнението Ви гризе :)
Чефо Ви е дал много точен съвет - оставете нещата в ръцете на КАДЪРЕН монтажник.
И малко по-лежерно, това е само един паркет :)))
Поздрави, успех и дано крайният резултат Ви задоволи!
Грам нищо не ме гризе, най-малкото пък червейче :) Нямам колебания по отношение на избора си, но допуснах, че може да е потенциален проблем липсата на лак, покриващ сглобките и отговорът на Чефо е потвърждение, че въпросът ми е бил релевантен :)
Кадърният, дори съвършеният монтажник сам по себе си не е 100% достатъчното нещо, което да отстрани всички евентуални бъдещи неприятности, защото ако паркетът бъде супер кадърно монтиран, но сглобките не са импрегнирани (с въпросния Клик Гард например) това няма да го спаси от повдигане на крайчетата при намокряне :) В случая се опитвам да се запозная с възможните решения, за които не е ставало дума, а това че е нужен способен монтажист се подразбира :)

Действително това може да е "само един паркет", но е също така едно голямо бюджетно перо, също така е едно потенциално бъдещо голямо бюджетно перо, ако нещо много се обърка напред във времето, и е кошмарът на живущите ако трябва да се смени 100 квадрата настилка в обитаем апартамент, особено ако има доволно количество вградени мебели :) Така че лекотата на мисълта ще я оставя за който реши да се възползва от нея, аз на тоя етап мисля да се придържам към доброто предварително проучване и планиране ;)
VLADO66 - майстор
А мен ме гризе, като спомена че ще слагаш паркет в антрето /пред банята/ . Ще ти се наложи да стоиш с един парцал и да попиваш следите от мокри/снежни/ обувки и крака. Покритието и клик гарда не са панацея.След време /дано по-дълго/ ще ти стане ясно за какво говоря.Няма пак да те агитирам поне за 4V ламинат, защото е безсмислено.
nikolov333 - майстор
В тоя ред на мисли..най-правилно ми се струва да се направят с плочки, участъците пред банята и коридора и около куненския бокс..у нас са с мрамор, който стои много добре до масивния буков паркет 2-ро качество, който умишлено избрах, заради различното оцветяване на паркетините..
Прикачен файл:
IMG_20160604_143049.jpg
stelfy - напреднал
Знам хора, сигурно не е случайно рядко да се слага паркет в антрета и кухни, но тая краста ще си я начеша и ако нещо се прецака необратимо ще променям концепцията тогава :)
Благодаря ви за съвета, знам че с най-добро намерение ми го давате!! :)
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Трислоен или многослоен паркет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: