Много интересна и все по-често дискутирана тема.
https://www.youtube.com/watch?v=9IVSaXZ4v5s

ако знаете къде се продават тези неща от видеото ... ще съм благодарен да споделите.

МЕРСИ!
vgeorgiev - специалист
И аз съм го гледал този клип в ютуб преди време. Незнам от къде може да намериш такива релси и клипсове, но знам, че може да се направи дървена скара на стената и да се нареди ламината по нея, като се кове с малки пирончета.
мерси :)

Това ми е втората опция..
Chefo77 - майстор
Далеч несъвършено. Виж на 02.22 как мърда сглобката и се замисли какво би станало, ако се подпреш на тази сглобка при вече изградена стена :wink: Това, че ще бие на кухо освен това, не го коментирам.
Лепиш първия ред с ПУ и качествено двойнозалепващо и оттам нататък - кеф ти същото, кеф ти пяна за топлоизолации (или течен цимент) на гърба на дъските. Течния цимент го хвали колегата, аз не съм го ползвал. Само слагаш малко, за да не раздува излишно, и фиксираш с винтове перото за 10-15 минути, докато дръпне пяната.
marian1 - майстор
Или ако държиш все пак на релси, за да има отстояние от стената, ми идва идея с профил за ГК - УД.
Слагаш вертикално според дължината, колкото са ти необходими. А за всяка паркетина, отново профил УД, но нарязан на парчета. Според клипа който показваш, укрепването към профила е само от горната страна. Ти също така правиш - парчето профил УД оставяш да стърчи над паркетините - получава се П в П да влиза - винтиш странично с копчета и си готов!
Благодаря ви за отговорите!

Просто това ми хареса като вариант .
След като има готово решение защо да побългарявам..
Но нищо не намерих в нета...
И на мен не ми харесва разстоянието..... тамън ще вкарм топлоизолация някаква . Което мисля че си е плюс...
Явно ще си го правя помоему :Д
Chefo77 - майстор
Провери цените и предполагам ще разбереш защо е нужно побългаряване :)
По стара традиция, аксесоарите са с по-висока цена от основните елементи.
Успех!
velinsl - специалист
Наистиста интересно и практично. Тук определено ще остане по-малко пространство спрямо профилите за гипскартон.
Къде се продват такива релси - в коя голяма верига?
Някой има ли на идея или е купувал?

Тема "релси и клипсове за ламинат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: