Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Реших да сменя паркета, тъй като старият си беше надут от много време. След премахване на паркета от местата където беше най-подут, излезе че не е паркетът проблема, а замаската:
Изображение
Изглежда по някаква причина самата замаска се е пропукала и е изпъкнала нагаре. Въпросният под е в апаратамент, тухла. След премахване на пропуканите пърчета (чрез дръпване с ръка) се вижда че отдолу има сгурия. Не мога да преценя, но е повече от 10см.
От тук нататък вариянтите, за които успях да разбера са:
1. Равният паркет не се маха. Върху напуканите части на пода паркетът се маха и се измазва, като се вдига до нивото на това паркета. Отгоре подложка за ламинат и ламинат.
2. Целият паркет се маха, пропуканите и надигнати части от замаската се изкъртват. Измазват се наново, като не се вдига нивото над оригиналната замаска. Отгоре самонивелираща смес, подложка за ламинат и ламинат.
3. Паркетът се маха, замаската се изкръртва и маха. Прави се нова замаска с армиран цимент, самонивелираща смес и т.н.
4. Паркетът, замаската И сгурията се маха, замества се с фибран и се прави нова замаска и т.н.

Вариянтите са подредени по леснота на изпълнение :lol: вариянт 1 не ми харесва като цяло; вариянт 2 ми е най-лесен и ефективен (финансово, времево и всякак); вариянт 3 би бил труден, но ако е възможно да се случи в нужното време; вариянт 4 мие слабо възможен времево и финансово. Само в най-краен случай.
Въпросът ми е, как да разбера кой вариянт е най-удачен. Какви са плюсовете и минусите на предложените :)
Извинте за въпросите ако са глупави и термините ако са неверни :-D
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
измаЗваш, замаЗваш замаЗка
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Сгурията е изолатор и ти е без пари.
Магаш надигнатото, запълваш и нагоре както ти хареса. Щом не ти се реди паркет, ще ти е наложи изравняване на ниво. Колко е разликата между паркета ти и ламинат с 1мм положка?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
SlabEntusiast написа:
7 mm е разликата
Я пак обясни кое е с разлика 7мм?
Премахнатият паркет е 16мм. Новият ламинат ще е 8мм с 1мм подложка 9мм. Разликата е 7мм.

Тема "Подмяна или кърпене на замазка върху сгурия?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: