Много интересна и все по-често дискутирана тема.
velinsl - специалист
здравейте отново!
Предстои ми да слагам ламиниран паркет в жилището.
Инетресува ме ъглите - външни и вътреши на первазите за ламината търпят ли някакъв толеранс - разлика от прав ъгъл?

Интересува ме защото стааята, която ще правя е от така наречените модерни строителства и има един единствен прав ъгъл - външният ръб на комина. Ако броим и правият ъгъл, който купих стават два :? .
Чираче - майстор
Преди минута пробвах. Става, но перваза трябва да влиза съвсем малко в ъгъла. Ако влезе до края, има опасност да се счупи фиксиращото палче отзад на ъгъла. И, за да стои стабилно на мястото си, предлагам зад ъгъла да се шприцова пяна.
Chefo77 - майстор
simplex написа:
Общо взето - не търпят. Гадна пластмаса, която се чупи с повод и без повод. Един ъгъл имах различен от точно 90 и успя да се счупи ъгълчето при монтажа.
Когато ръцете са извадени от едно място, за да свършат една работа, по-добре да си стоят там, на мястото :wink:

Велине - да, позволява толеранс. В зависимост от модела на первазите, може да стигне 15-20 градуса разлика от 90-те. Каква е разликата при теб?
Chefo77 - майстор
Хайде недей да ми навиваш парцали на уя, става ли?
Не знам колко пъти трябва да ти се каже, че щом ти не можеш нещо, не означава че това нещо е невъзможно.
Той хем некадърен, хем му знае устата.
Chefo77 - майстор
simplex написа:
Chefo77 написа:
Хайде недей да ми навиваш парцали на уя, става ли?
Последен път ще те питам - можеш ли да сложиш на 45 градуса ъгъл между 2 стени 90 градуса декоративен ъгъл?
Ти обаче верно си чукча - писател. Къде съм писал за 45 градуса? Къде изобщо видя да се говори за 45 градуса в темата, освен в твоите писаници?
Я пак прочети първото ми мнение, мисля че достатъчно ясно съм го написал.
Svetoslavoff1 - майстор
Където има огън(либоФ), има и пушек:) С приятелско намигане към той си знае :partyman:
Chefo77 - майстор
При първа възможност ще го превърна в Дездемона ... :lol:
:partyman:
velinsl - специалист
Ъглите са ми плюс-минус 10-15 градуса. Еbа го това ново строителство!
Колко ли лесно е било навремето с тия комунистически прави ъгли!?

За вас майтап за мен истина, ама едната стая-килер(потенциална спалня) наистина е петоъгълна, ако се абстрахираме от останалите дребни чупки. Единият ъглите и е около 150-160 градуса. ОТВРАТ!!!

Като стигна до този етап да пусна снимка да видите как съм решил проблема.
Chefo77 - майстор
При 150-160 градуса идват на помощ снадките.
velinsl - специалист
simplex написа:
velinsl написа:
Като стигна до този етап да пусна снимка да видите как съм решил проблема.
С пистолета за горещ въздух? :?
Chefo77 написа:
При 150-160 градуса идват на помощ снадките.
Благодаря за съветите. Не се бях сетил за тях изобщо. Наистина са ценни.

Тема "Ламиниран паркет без прави ъгли" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: