Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Здравейте след направата на основен ремонт искаме да наредим ламинат върху стар паркет,тъй като не искаме да го циклим или да правим замазка,нямаме възможност за ОСБ плоскости,затова след като почистим добре с прахосмукачка и шпакла паркета и фугите му с какво можем да го фиксираме така,че да не скърца и да не се мести,защото на места е с доста широки фуги?
lovech2001 - специалист
Има специални лепила за целта, или във краен случай силикон.
Chefo77 - майстор
Лепилата биха свършили работа, ако участъците не са големи и не са много на брой. За цялостно разлепен паркет смисъла е абсолютно никакъв.
Ламинат винаги може да се сложи върху естествен паркет, като движението настрани и фугите няма да са проблем. По-скоро ще бъде проблем скърцането. То няма да изчезне, само ще намалее. В зависимост от подложката, все още ще го чувате по-малко или още по-малко.
Това е единият вариант. Вторият е да се махне и пренареди паркета (с лепене), третият - да се замени паркета с ламинат изцяло. Бюджетно - аз бих го покрил с риск леко да чувам скърцането.
Предстои ни поставяне на ламинат върху стар паркет . На първия етаж сме и студа , който идва от мазите е смразяващ . Моля за съвет и помощ от по-опитните . Смятам първо да лакирам стария паркет , защото той никога не е бил лакиран / така го купихме апартамента /и като си сложихме килима и мебелите и започна една смрад - ужас . Заради ремонта сега като го махнахме килима виждам че паркета е влажен и явно оттам е била миризмата . Та затова смятам 1. да лакирам с най-евтиния двукомпонентен лак за паркет , 2. поставяне на подложка с алуминиево фолио с дебелина 2 мм , 3. фибран за под - 5 мм , 4 ламинат . Тази ли да е последователността и да добавя ли нещо ?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
medunka06 написа:
... Тази ли да е последователността и да добавя ли нещо ?
Махни влагата, евентуално махни и паркета
muhala - майстор
Аз наредих ламинат върху паркет. Стария паркет беше доста запазен и почти без фуги, обаче на места скърцаше.
Оказа се, че скърцат пироните заковани в пълнежа под паркета.
Въпросния пълнеж беше нещо подобно на дървени трици и лепило, отляно на място.
Където скърцаше, извадих няколко дъски, махнах пироните, пренаредих и залепих с Ц-200 към пода. Може и с полиуретаново лепило.
Прикачен файл:
IMG_20160903_123642.jpg
Прикачен файл:
IMG_20160903_143746.jpg
Прикачен файл:
IMG_20160903_152656.jpg
Прикачен файл:
IMG_20160903_161126.jpg
infomar
medunka06 написа:
Предстои ни поставяне на ламинат върху стар паркет . На първия етаж сме и студа , който идва от мазите е смразяващ . Моля за съвет и помощ от по-опитните . Смятам първо да лакирам стария паркет , защото той никога не е бил лакиран / така го купихме апартамента /и като си сложихме килима и мебелите и започна една смрад - ужас . Заради ремонта сега като го махнахме килима виждам че паркета е влажен и явно оттам е била миризмата . Та затова смятам 1. да лакирам с най-евтиния двукомпонентен лак за паркет , 2. поставяне на подложка с алуминиево фолио с дебелина 2 мм , 3. фибран за под - 5 мм , 4 ламинат . Тази ли да е последователността и да добавя ли нещо ?
Защо не погледнете от към страната на мазите таванът под паркета в какво състояние е. По-добре е според мен тази подложка от алуминиево фолио да я поставите/залепите плътно с нещо от страната на мазите, за да не се вдига влагата на горе от долу. След като спрете постъпване на влагата, запалване печка и изсушаване на паркета. Изцикляне и поставяне на ламинат, но ме безпокои подложката на ламината - тя май не пропуска влагата да преминава, така, че ако постъпи влага в паркета, а и колкото да се мъчите да го изсушите едва ли ще бъде сух напълно и тази влага ако се капсулова в паркета... дали няма да мухляса наново.
infomar написа:
medunka06 написа:
Предстои ни поставяне на ламинат върху стар паркет . На първия етаж сме и студа , който идва от мазите е смразяващ . Моля за съвет и помощ от по-опитните . Смятам първо да лакирам стария паркет , защото той никога не е бил лакиран / така го купихме апартамента /и като си сложихме килима и мебелите и започна една смрад - ужас . Заради ремонта сега като го махнахме килима виждам че паркета е влажен и явно оттам е била миризмата . Та затова смятам 1. да лакирам с най-евтиния двукомпонентен лак за паркет , 2. поставяне на подложка с алуминиево фолио с дебелина 2 мм , 3. фибран за под - 5 мм , 4 ламинат . Тази ли да е последователността и да добавя ли нещо ?
Защо не погледнете от към страната на мазите таванът под паркета в какво състояние е. По-добре е според мен тази подложка от алуминиево фолио да я поставите/залепите плътно с нещо от страната на мазите, за да не се вдига влагата на горе от долу. След като спрете постъпване на влагата, запалване печка и изсушаване на паркета. Изцикляне и поставяне на ламинат, но ме безпокои подложката на ламината - тя май не пропуска влагата да преминава, така, че ако постъпи влага в паркета, а и колкото да се мъчите да го изсушите едва ли ще бъде сух напълно и тази влага ако се капсулова в паркета... дали няма да мухляса наново.
И аз си мисля :? , че мазите ни създават този проблем , защото зимата като слезеш долу се усеща топлина , която явно преминава през Пец-а и избива по паркета :axe: . А с какво да я залепим алуминиевата подложка към тавана ? Имам още поне една седмица време :shock: , докато стигнем до пода , но трябва да взема решение :?: дали да сложа изолация и ламинат или да изцикля и лакирам стария паркет и отгоре с по-дебели килими . Притеснявам се ламината да не се издуе от влагата . Приемам мнения и съвети .
infomar
medunka06 написа:
infomar написа:
medunka06 написа:
Предстои ни поставяне на ламинат върху стар паркет . На първия етаж сме и студа , който идва от мазите е смразяващ . Моля за съвет и помощ от по-опитните . Смятам първо да лакирам стария паркет , защото той никога не е бил лакиран / така го купихме апартамента /и като си сложихме килима и мебелите и започна една смрад - ужас . Заради ремонта сега като го махнахме килима виждам че паркета е влажен и явно оттам е била миризмата . Та затова смятам 1. да лакирам с най-евтиния двукомпонентен лак за паркет , 2. поставяне на подложка с алуминиево фолио с дебелина 2 мм , 3. фибран за под - 5 мм , 4 ламинат . Тази ли да е последователността и да добавя ли нещо ?
Защо не погледнете от към страната на мазите таванът под паркета в какво състояние е. По-добре е според мен тази подложка от алуминиево фолио да я поставите/залепите плътно с нещо от страната на мазите, за да не се вдига влагата на горе от долу. След като спрете постъпване на влагата, запалване печка и изсушаване на паркета. Изцикляне и поставяне на ламинат, но ме безпокои подложката на ламината - тя май не пропуска влагата да преминава, така, че ако постъпи влага в паркета, а и колкото да се мъчите да го изсушите едва ли ще бъде сух напълно и тази влага ако се капсулова в паркета... дали няма да мухляса наново.
И аз си мисля :? , че мазите ни създават този проблем , защото зимата като слезеш долу се усеща топлина , която явно преминава през Пец-а и избива по паркета :axe: . А с какво да я залепим алуминиевата подложка към тавана ? Имам още поне една седмица време :shock: , докато стигнем до пода , но трябва да взема решение :?: дали да сложа изолация и ламинат или да изцикля и лакирам стария паркет и отгоре с по-дебели килими . Притеснявам се ламината да не се издуе от влагата . Приемам мнения и съвети .
В апартамента на майка ми имаше стар захабен (дъбов или буков.. нямам спомен) паркет.... след изцикляне и лакиране стана неузнаваемо хубав. Слаган е в началото на 60-те години. Намира се също на първият етаж... от горе не слагаме нищо вече и не създава проблеми.
Окончателно решихме да сложим ламинат . Ше го купя тази седмица . Да попитам с какво да го лепя до вратите ?

Тема "Нов ламинат върху стар паркет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: