Много интересна и все по-често дискутирана тема.
andoncki - помощник
Здравейте, имам нужда от съвет в избора си на саморазливна замазка. Колебая се между Баумит Нивело Куатро и Mapei ULTRAPLAN ECO 20. Коя е по добра за полагане върху стара замазка, коя е по здрава!? Искам сам да си я направя!? Но, не знам с коя от двете се работи по лесно? Благодаря ви!
parketmilanov - специалист
От малкото ,което знам за саморазливните замазки е че първо трябва да знаеш какво ще слагаш върху тях ,различни продукти са за ламиниран паркет,мокет,трислоен паркет без лепене или масивен паркет ,който ще се лепи върху тази замазка ,както и колко мм ще слагаш и на колко слоя .Има различни продукти . След това избираш продукт според техничския му фиш .За полесен и труден не знам но преди това предполагам знаеш че трябва да почистиш старата замазка ,грундираш и чак след това нанасяш саморазливната замазка ,като трябва да си вземеш обувки подходящи за целта ,както и валяк ,миксер с бавни обороти . Ако ги нямаш според мен е по -добре да си намериш човек ,който го е правил за да не изпаднеш в затруднено положение имайки предвид че торба от такава замазка варира от 18 до 60лв ,при разходна норма 5-7кг на м2 за 1 мм .
Myth - специалист
съб ное 12, 2016 2:44 amparketmilanov написа:
От малкото ,което знам за саморазливните замазки е че първо трябва да знаеш какво ще слагаш върху тях ,различни продукти са за ламиниран паркет,мокет,трислоен паркет без лепене или масивен паркет ,който ще се лепи върху тази замазка ,както и колко мм ще слагаш и на колко слоя .Има различни продукти . След това избираш продукт според техничския му фиш .За полесен и труден не знам но преди това предполагам знаеш че трябва да почистиш старата замазка ,грундираш и чак след това нанасяш саморазливната замазка ,като трябва да си вземеш обувки подходящи за целта ,както и валяк ,миксер с бавни обороти . Ако ги нямаш според мен е по -добре да си намериш човек ,който го е правил за да не изпаднеш в затруднено положение имайки предвид че торба от такава замазка варира от 18 до 60лв ,при разходна норма 5-7кг на м2 за 1 мм .
Каква е тая разходна норма на квадратен метър за 1мм от 5-7 килограма? Нивел Куатро разходната норма е около 1.5кг на м2 и на повечето саморазливни замазки е подобна. Обувките са около 15-18лв валяка и той толкова, миксер с бавни обороти не е задължителен почти всяка бормашина оборотите и варират според това колко си натиснал спусъка..... И много ми е е интересно какво значение има къв паркет ще слагаш върху замазката стига да е изсънала напълно.

По темата незнам за Мапея, но съм ползвал Нивел Куатро, работи се изключително лесно с нея стига да се спазват инструкциите, освен изброените по-горе неща трябва ти и ракел за разнасянето, игления валяк не е за разнасяне, а за изкарване на въздуха. Замазката се държи точно според това което написано в техническото и описание след три часа можеш да ходиш върху нея, след 24 часа можеш да полагаш допълнителни покрития, ако е до 3мм, ако е повече чакаш по още 24 часа на всеки допълнителен мм за пълно изсъхване :)
Chefo77 - майстор
съб ное 03, 2018 9:25 pmMyth написа:
И много ми е е интересно какво значение има къв паркет ще слагаш върху замазката стига да е изсънала напълно.
Само това е достатъчно, за да те посъветвам да спреш, че ще напишеш някоя голяма глупост :wink:
nikolson - майстор
Да повдигна темата. Каква саморазливна замазка? Подът ще е (чамово) дюшеме. Няма да се лепи, ще се кове върху скара.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб ное 17, 2018 11:05 amnikolson написа:
Да повдигна темата. Каква саморазливна замазка? Подът ще е (чамово) дюшеме. Няма да се лепи, ще се кове върху скара.
Никаква. Нивелира се самата скара. И не е точно скара
:-D
elby - специалист
Коя саморазливна замазка е по-добре - Ceresit 68 на гипсова основа или MARISAN TЕРАФЛЕКС LEVEL PRO на циментова основа?
Отгоре ще е ламинат и или паркет.
Последна промяна от elby на съб окт 05, 2019 7:47 pm, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб окт 05, 2019 4:17 pmelby написа:
Кое е по-добре - Ceresit 68 на гипсова основа или Марисан Терафлекс на циментова основа? Отгоре ще е ламинат и или паркет.
Марисан Терафлекс какво? :-D
Колю - напреднал
И мен ме вълнува същия въпрос. Калциево-сулфатна (което разбирам е гипсова) или циментова? Покритието ще е ламинат, денивелацията в стаята е 20мм.
npace - специалист
ср ное 20, 2019 4:58 pmКолю написа:
денивелацията в стаята е 20мм.
Цимент и пясък. :-D
Две към едно, с малко от това: https://tekom-bg.com/produkt/%d0%ba%d0% ... %81%d1%82/, че да се бърка по-лесно. :-D
Саморазливна може да сложиш 2мм отгоре за заглаждане, Боро или Терафлекс примерно. Циментови са и двете.

Тема "Избор на саморазливна замазка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: