Много интересна и все по-често дискутирана тема.
brum - майстор
Хм, при това положение направо ще налея тънък слой саморазливна колкото да запечата пясъчно-циментовата замазка. Неравностите ще гледам да дойдат под 1мм на метър и това не би трябвало да е проблем за ламината.

Препоръчайте саморазливна замазка дето да е удачна за тази ситуация.
Brocko - напреднал
Baumit Nivel Quatro,на торбата си го пише че е подходяща и за подово отопление.Изпробвана е и няма проблем с нея.Също и тази на Mapei става,но е по скъпа.
kozl - майстор
вт яну 05, 2021 4:51 pmnikolov333 написа:
Има приставки за флекс за шлайфане на бетон, но прахоляка е страшен.. Може би с прахо-улавящ кожух за флекса и подходящ торнадо-филтър на прахосмукачката.. В youtube гледах руски клипове за сваляне на боя от панелки с такива.
Има и такава тема във форума.. viewtopic.php?f=58&t=51580
Аз ползвах диск за фрезоване на задигната замазка към стените и най-вече в ъглите дето машината за шлайфане не е достигала. Става бързо но на 20 сек. в стаята не се вижда нищо и требва спирам и чакам да се утаи пушилката.
Може би с машина за шлайф на мозайка :?
Саморазливна замазка 1 мм предполагам при такава дебелина не е саморазливна :?
Друг вариант за запечатване и изравняване е епоксидна саморазливна замазка. Па такава може и за финиш.
brum - майстор
Хм, за тази подробност, че при 1мм няма да се саморазлива не се бях замисли. Защо на някой замазки им дават най-тънък слой 1мм, а на други (примерно) 4мм?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет яну 07, 2021 2:21 pmbrum написа:
Хм, за тази подробност, че при 1мм няма да се саморазлива не се бях замисли. Защо на някой замазки им дават най-тънък слой 1мм, а на други (примерно) 4мм?
Гледай клипчета, има много и най-сетне "пипни" материала. Умуване връз нещо, което изобщо не познаваш е неефективно
Успех!

Тема "Избор на саморазливна замазка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: