Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Колю - напреднал
Добре де, дето ще е цимент и пясък да взема Solido E225? Дават я за 2см ОК ... на места обаче вероятно ще е 1см. та се чудя ако сложа метална армировъчна мрежа и грундирам преди това да стане свързана замаска ОК ли е?!?
npace - специалист
чет ное 21, 2019 4:07 pmКолю написа:
Solido E225
Много трудно се работи с това, кофти материал е.
В смисъл ако спазваш количеството вода, което пише на торбата. Ако не го спазиш резултата вече не е 225, а нещо друго - 125 примерно, понеже слагат цимент колкото за Бог да прости.
25 кила цимент, 50 кила пясък, 9-10 литра вода (0.35-0.4 вода/цимент) и 250-350 милилитра Карбопласт става супер замазка. Можеш да я наливаш, а не да я насипваш като Солидото, уплътнява се сама.
И на всичко отгоре е по-евтина. :-D

За мрежа мисля че е твърде тънко това, по-скоро може фибри. Ако основата е армирана според мен няма нужда.
Грунд е хубаво да има, не само за да хване по-добре, а и да ограничи изтеглянето на водата.
brum - майстор
И аз търся съвет за саморазливна замазка. Дебелината по съвсем първи впечатления отива към 2-3мм. Толкова са най-големите неравности дето измерих (2ката на луфтомера влизаше, 3ката - не). Площ - около 150м2 (няколко помещения). Под нея е пясъчно-циментова замазка в която са тръбите за подовото. Над нея ще има ламинирана подова настилка.

И ще помоля за съвет, че не съм наясно как да свърша тази работа - как да измеря разликата в нивата на голямо разстояние (примерно 10м)? Едното което ми идва като идея е да ползвам прозрачен маркуч пълен с вода за да имам две точки на голямо разстояние които са на едно и също ниво. Предполагам, че има и по-удачни решения :) .


И още нещо да попитам - малки неравности могат ли да се изстържат с нещо? Че има леки "вълни" от там където са минавали с машината за заглаждане и те са тези които дават неравностите. Ако те се махнат предполагам, че неравностите ще паднат към 1мм на 1м и ще са достатъчно малки и ще има шанс да се мине без саморазливна замазка.
nikolov333 - майстор
Има приставки за флекс за шлайфане на бетон, но прахоляка е страшен.. Може би с прахо-улавящ кожух за флекса и подходящ торнадо-филтър на прахосмукачката.. В youtube гледах руски клипове за сваляне на боя от панелки с такива.
Има и такава тема във форума.. viewtopic.php?f=58&t=51580
brum - майстор
Тук става дума за малко като обем бетон (надявам се). Ще помисля все пак над тоя въпрос.
nikolov333 - майстор
1 2 мм не са проблем за да мислиш за саморазливна, ако са толкова малки неравности. По скоро виж с каква подложка може да стане.
brum - майстор
Като си с подово са проблем. Търси се подложката с най-малко температурно съпротивление, а те са тънки.
nikolov333 - майстор
Има си специални подложки за ламинат с подово..

https://www.google.com/search?client=ms ... s-wiz-serp
brum - майстор
Тъй де. Тази дето съм харесал е 1.8мм. Поема до 1мм неравности.
Chefo77 - майстор
Не неравности. Грапавини.

Тема "Избор на саморазливна замазка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: