• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Tzezar - специалист
Да си призная търся възможно най-безболезнения вариант. От гледна точка на бързината и избягване на мокрите процеси. Та все си мисля че ако успея да нивелирам тези провисвания с перлит и да наредя гипсофазера ще е най-компромисния вариант.Бързам да се нанеса, че сме се свряли в две стаи на първия етаж.
iva6ki - специалист
Tzezar написа:
Да си призная търся възможно най-безболезнения вариант. От гледна точка на бързината и избягване на мокрите процеси. Та все си мисля че ако успея да нивелирам тези провисвания с перлит и да наредя гипсофазера ще е най-компромисния вариант.Бързам да се нанеса, че сме се свряли в две стаи на първия етаж.
С перлит или пясък става и отгоре фазер за изравняване въпроса е колко ще изкара
Tzezar - специалист
Благодаря на всички, които се отзоваха със идеи и съвети. В темите на Леонардо, и на други съфорумци се спряга керамзита като по-добрия заместител на перлита. Така ли е? Бих искал да сложа посипка Аквапанел на Кнауф ,но цената от 67 лв. за 100 литра, ми идва множко.
iva6ki - специалист
Керамзита е добър ама е едрозърнест да не ти изиграе лоша шега иначе едно време го ползваха за парашутистите да омекотява падането :wink:
gechev - специалист
ПРи сухите посипки трябва много да се внимава с влагата. Едно наводнение и всичко отива по дяволите. Гледам си от Шумен, а там има наоколо винзаводи. Питай ги за бентонит. С него филтрират вината и опаковай с найлон.
Tzezar - специалист
Благодаря на г-н Гечев за бентонита. Но късно видях че сте ми отговорили. В един момент никой не се отзова на темата, а трябваше да действам.В събота взех материалите и бях твърдо решен да наредя пода. Спрях се на керамзита. Обаче като го разстлах се оказа влажен. И сега изчаквам да изсъхне. Върти ми се още един въпрос обаче. Задължително ли да слагам найлон или велпапе/гледам че и него ползват/ под посипката или направо върху замазката може да го разстела. Питам защото нямам дупки. Замазката е цяла и е насмолена, тук там пропукана от слягането. Няма опасност от това керамзита да потъне и да компрометира пода.
шоп - майстор
Значи все пак избра да не олекотиш пода, а допълнително да го утежниш :? Е ти вземаш решенията и си носиш кръста.

На въпроса ти: ако искаш да има паропреминаване не слагай найлон, ако искаш движение на влага мезду етажите не слагай найлон.
Tzezar - специалист
Да натоварва се, но не мисля че ще е много. Провисването не е голямо. Около 2,5х2,5 м. в центъра на стаите, с дебелина от 0,5 плавно до 3 см. Два чувала керамзит на 10 кв.м. може би около 60-70 кг. ще оберат пропадането. Е можеше да махна старата замазка, но щях да удължа времето за работа, а гледам до Нова година да е готово. Благодаря за отговора относно найлона. Мисля да мина без него, ако ще е само парна бариера. Не мисля че е от такова значение.
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с под на къща с гредоред" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: