Много интересна и все по-често дискутирана тема.
hbachev - помощник
Здравейте, в момента изграждаме ВиК на апартамента който е карабина и имам няколко въпроса. Апартаментът е на 1ви етаж, а от долу са гаражи и тъй като майсторите дето слагат тръбите ме посъветваха да сложа фибран преди да почнат да правят парното и аз си нямам никаква представа кое след кое следва бих помолил за съвет.
Замазката на апартамента не е много нивелирана, има ли нужда от изравняваща замазка преди полагането на фибрана или след като се положи фибрана и тръбите за парното тогава мога да си направя армирана замазка и да се приключи.
Отделно какъв фибран е желателно да се положи и с какво се лепи
Чираче - майстор
Добре са ти казали майсторите. Може да минеш и без изравняваща замазка, но трябва фибрана да е залепен плътно към пода. Колкото по-дебел можеш да си позволиш, толкова топлинните загуби ще са по-малки.
hbachev - помощник
Колега, ако взема 5см фибран с какво е желателно да го залепя
шоп - майстор
Аз използвам пяна за лепене на топлоизолационни плоскости.
LazarGanev - "Велик майстор"
Аз като по-невеж, мога ли да попитам кое налага лепенето на фибрана? :cool:
radius - майстор
Ее ще караш експерта да се включва. Хахахах
Най-добре го дюбелирай в зоните където има хлътнало, но не с дюбели на видира щото им хвърчат калпаците.
Защо ли, защото замазката не е достатъчно тежка да го прибере ако имаме примерно 50см диаметър по-ниска зона и после ще бие на кухо. Но това е мое виждане на база моята къща и опита ми от нея. Поне дюбелирането на пода става за секунди, не е като таван :-D
hbachev - помощник
За лепенето е предложение на майсторите дето прекарват водата, но за сега съм решил да се пробвам да комбинирам лепенето с дюбелите :rolleyes:
Днес проверих цените на фибрана в Благоевград и се чудя дали да не инвестирам в 6см, защото разликата между него и този с 5см е около 210лв. за 130м2 и почти навсякъде ми предлагат видира дюбели, колега би ли споделил марка която да търся за дюбелите.
LazarGanev - "Велик майстор"
Аз пак си казвам мнението, че няма нужда нито от лепене, нито от дюбелиране. Никой пластмасов дюбел не може да прилепи фибрана към бетона така, както няколко тона замазка, действаща точно, където е кухината :wink: . Пък "майсторите" дето прекарват водата, щом ти предлагат да лепят фибран, значи са толкова майстори и по водата, ама както и да е. От глад и свирки може да правят, ама върбата още не се е разлистила :cool:
Чираче - майстор
LazarGanev написа:
Аз пак си казвам мнението, че :cool:
Е тук вече се изложи....

Тема "Въпрос за фибран под тръби за парно и замазка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: