• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
chapara - майстор
Изпрагиха те в 6-ти челен коловоз, а ти се качи на влака :-D
ulieliadi - специалист
На никакви коловози не съм го пращал!
Предлагам му вариант:
1.По-евтин
2.По-бърз
3.По-лесен, щото така се качва 4 кубика замазка с кофа и макара примерно на петия етаж [-(
toxata - напреднал
Най-вероятно ще си ползвам майстори, които да си качват замазката , надали ще стигна до обекта и машината ... мисля, че и ще я претупат по този начин и няма да мога да им държа сметка, така както на майсторите :mrgreen:
Последно наистина не разбрах , мъха пречи ли на положена замазка без фибран?
chapara - майстор
Изтъркаляй богато с
Изображение
, и непосредствено преди полагането шприцване с някакво флексово лепило с една метличка, така че замазката да се полага в/у мокрия шприц :wink:
toxata - напреднал
Здравейте,
Мина доста време от слагането на замазката и както се очакваше се "насраха" тези които я правиха. Както и да е...замазката е що годе здрава, казвам що годе, защото на едно две места се наложи да я изринем по около 1кв.м заради хлопане и повдигане.
Освен това не са я пердашили и е доста неравна. Затова сега и искам да попитам нещо, за което ще съм благодарен, ако ми дадете съвет.

Въпросите са ми е за саморазливните замазки. Знам , че много хора не ги харесват (вкл, и аз), но майстора който ще ми слага паркета (масив) държи на такава. Приятел ми е , добър е в това което прави, и не искам да влизам в полемики с него.
Идеята е да запълним доколкото е възможно вдлъбнатините, а и ако е възможно да нивелирам, не добре нивелираните места на земновлажната , защото има и такива. Не бях предвидил подобен разход , и честно казано не ми се инвестира кой знае колко.
Паркетчията не търси идеално нивелирана замазка, а запечатана земновлажна такава.
Та' въпросите са ми следните:

1. Има ли значение марката (без Ангро)? Ако да коя да избера : Ceresit CN68, Марисан, Кнауф или Баумит (помагал съм при полагане , не ми хареса как се разтича). Майстора ми шпаклова с продукти на Марисан от години и е много доволен ( а е перфекционист за мен, щеше да го е сменил, ако не беше доволен)
2. С какво да грундирам: бетон контакт или дълбокопроникващ грунд (навсякъде ми казват дълбокопроникващ, паркетчията ми казва бетон контакт)
3. Трябва ли след грунд да се мокри с метличка примерно преди нанасяне, както при вземновлажната?
4. За CN68 ме питаха на няколко места: Нали знаете, че тази замазка не е на циментова основа, а е калциево сулфатна?, аз съответно незнам и незнам това трябва ли да ме притеснява по някакъв начин? Била за по-малки натоварвания.

Друго друго...не се сещам.

Поздрави
jekasus - майстор
toxata написа:
паркетчията ми казва
Потърси някой друг паркетчия...
  • 1
  • 2

Тема "Земно-влажна замазка върху мъх от стар балатум" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: