Много интересна и все по-често дискутирана тема.
jabata - специалист
Здравейте,

пускам нова тема, защото има много писано, но или за едното или за другото. Но няма сравнение на единия вид и другия.
Ситуацията е следната предстои ми направата на повдигнат под (7-8см) и отгоре да се лепи гранитогрес.
Класическата схема е 4 или 5см фибран и отгоре 3 см. замазка с мрежа и отгоре да се лепи гранитогреса.
Другата идея която ми се върти в главата е да сложа направя рамка от дървени гредички 4см. отгоре OSB върху него да сложа 2 листа Гипсофазер Knauf Vidifloor с разминати фуги или директно 1 Лист Knauf Vidifloor SOLO на който вече да лепя гранитогреса.
Та въпроса ми е кой от начините е по-добър. И как е варианта със сухия под и гранитогрес откъм здравина. Защото в единия ъгъл ще се монтира камина която и тя си тежи около 200кг.
Пода трябва да се повдигне, защото отдолу ще минават тръбите за парното, а OSB-то и гипсофазера ги слагам за здравина.
Иначе като цяло OSB-то 15-ка си е достатъчно здраво, и няма никакви проблеми да се ходи по него, а и за здравина, и да мога да лепя гранитогреса, слагам Vidifloor-a.
muhala - майстор
Ако аз го правя бих избрал варианта с фибрана. Той е доста твърд и ляга на цялата повърхност.
Дървената рамка ако мръдне и пода се е цепнал.
jabata - специалист
Е, то между гредичките на дървената рамка, във всички случай ще сложа фибран. Това не го писах, понеже е разбираемо. В днешно време всеки гони изолация, и ако има възможност слага навсякъде такава.
chapara - майстор
И минимум 5 см. армирана замазка, нещата са предъвкани вече :wink:

Тема "Повдигане на под и гранитогрес" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: