Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Здравейте, предстои ми да правя замазка на етаж от къща (200кв.м.)с цел изравняване и топлоизолация .Плочата е равна почти на вскъде освен в една от стаите. Стаята е голяма около 22кв.м. но в средата има вдлъбване на плочата с около 5-6 см. на площ около 4кв.м. Мисля да положа фибрант 2см. и отгоре замазка с дебелина около 4см. Моля дайте съвет как да изравня пода преди да положа фибрана?И по удачен ли е варянта да направя замазка с пясък,цимент и перлит без да полагам фибрант?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Първо запълни "дупката", после прави , каквото ще правиш на цяло
nikolov333 - майстор
Заравняваш с циментова замазка..после минимум 5см фибраН и 5см замазка..може и да е с перлит.. Понеже е къща, ако е първи етаж и не се отоплява под него, препоръчително е и подово отопление..
Самата дупка с какво да я запълня само с циментова замазка ли става?Някакъв друг вариянт няма ли? Фибрана задължително 5см. ли трябва да е?Aко направя замазката с полистиролбетон тряба ли да слагам фибрант? И последно, понеже ще правя машинно полагане на мазилка ми предложиха да ми направят и замазката (машинно), това като вариант какви се струва? :rolleyes:

Тема "Изравняване под на етаж от къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: