Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Sphinx - специалист
Здравейте,

Имах нужда от изравняване на нивото на под с 5см в една част от помещението и за жалост се доверих на "майстор". Това, което заварих е, че на места има зони, които повдигат нивото с 0.3мм до 1см и сега търся оптималния вариант да оправя това. Прилагам снимка.

Махнах един от листата, който най-много надигаше, но има още 2-3 зони, които са по-високи и се чудя какво мога да направя.

Към момента ми се върти в главата следното:
1. Изрязвам с макетен нож местата с фибрана, които надигат и за замазвам с лепило.
2. След като няма повече надигнати зони (и те след рязането са по-скоро) вдлъпнатини "запечатвам всички с 2-3мм саморазливна замазка"

Тук, обаче, имам една въпросителна - ще хване ли саморазливната върху фибрана и ще бъде ли устойчива (да не се напука, разлепи и тн.)?

Има нужда от здрав и равен под, тъй като ще слагам ламинат след това.

Ще се радвам за мнения и коментари за идеята ми, както и ако включване от по-мъдър колега със съвети. :-)

Поздрави!

Прикачен файл

IMG_20170901_193430.jpg
miroki - майстор
Щом става въпрос за милиметри, ползвай шкурка. Включително такава за циклене на паркет.
И да казваш на някого майстор, трябва поне да знаеш, коя му е фирмата.
savagebs - специалист
Колега леко ти липсва армираната цименто пясъчна замазка ама явно сега това е модата
nelim - специалист
Абе нормално ли е така лесно да го отлепиш тоя фибран.. и уж на гребен лепен - пък накрая на 5 топки :D
Chefo77 - майстор
Щом имаш нужда от здрав под, в никакъв случай не шпакловай върху фибрана - ако ще правиш нещо - само замазка, армирана. Ако шпакловаш, първият който тръгне да монтира ламината, ще напука шпакловката.
Иначе както са казали колегите - само зашкурвай. Има специални рендета за стиропор, рендосваш листите отдолу и лепиш с пяна за топлоизолации, подравняваш по съседните листи и затискаш.
preslav - майстор
Едра шкурка и честа проверка с мастара - това май ще е усвояване на някаква тераса.
Чефо да се произнесе, но мисля, че няма проблем ламината да се реди директно върху фибрана.
Chefo77 - майстор
В случая - не е желателно. Има участъци, където няма фибран, а е на твърда основа. Отделно терасата е на фибран, останалата част от стаята - не, подложка е задължителна.

Тема "Изравняване на под с фибран - майсторът си остави ръцете :-(" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: