Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Чираче - майстор
Chefo77 написа:


Ето, за това се иска акъл, ама откъдееее...
Виждам, че преливаш от акъл. :lol: Прати малко по Еконт :?
valentino76bs - майстор
От къде е най правилно да започна? Поставил съм цифри за ориентир.

Прикачен файл

редене ламинат_92818301.jpg
редене ламинат_92818301.jpg (5.89 KиБ) Видяна 4224 пъти
Jacomo - специалист
Ако редиш по дължина на стаята - почваш от 2, ако редиш по ширина - от 4.
Jacomo - специалист
вт апр 23, 2019 9:59 amChefo77 написа:
От 1 към 3.
Може ли да кажеш защо смяташ така? За да не е рязано парче по дължина при вратата ли?
Chefo77 - майстор
Точно - защото по презумпция виждаш реда, който е до вратата - и ако са рязани ламелите, не изглежда добре. Ако парчетата са тесни - още по-зле. Ако има и клин, вече не коментираме :)
А перпендукулярно на прозореца - за да се вижда дължината на всяка ламела, така снадките на редовете остават "невидими". Ако е по прозореца, всеки отделен ред се набива на очи :(
valentino76bs - майстор
вт апр 23, 2019 9:59 amChefo77 написа:
От 1 към 3.
От дясно на ляво реденето не е ли по трудно?
Ако се сметне така, че да се реди от 3 към 1 като цялата дъска да е точно на вратата проблем ли ще е?
Chefo77 - майстор
Не, не е проблем - точно така се прави - първият ред се подрежда така, че пред вратата и под первазите да е цяла ламела. И после си караш в удобната за теб посока, като винаги можеш да смениш страната, от която започваш реда, за да влезеш под врата или нещо друго. На мен общо взето ми е все едно в коя посока ще карам, ако е двоен клик; някои ламинати пък са със стандартно редене отдясно наляво. А и някои ламинати (Еггер например) са с доста слаби сглобки на късата страна и стандартното редене отляво надясно ги натоварва и дефектират. 12 мм тясна ламела на Таркет също е така.
Не съобразих, че посочвайки от - към задавам и посока на редене, не само ориентация на редовете, за което се извинявам :)
valentino76bs - майстор
Аз тъкмо егер си харесах ти казваш слаби :)
Закопчаването е uni fit по тяхно му.
И друго.... ако последния ред ламели се окаже малък размер най вероятно трябва първата редица да се намали размера и?
Chefo77 - майстор
Да ти кажа ... отдавна съм се отказал да пресмятам колко точно ще е широк последния ред, за да отнема някаква широчина от първия, за да стане синхронно.
Не се шашкай за сглобката, внимаваш ли всичко ще е ОК.

Тема "План за редене на ламинат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: