Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Lisko - майстор
вт апр 23, 2019 9:36 pmChefo77 написа:
Да ти кажа ... отдавна съм се отказал да пресмятам колко точно ще е широк последния ред, за да отнема някаква широчина от първия, за да стане синхронно.
А най-добре е когато стаите имат стандартна ширина и излезе точно :partyman:
radius - майстор
Е те ламелите са различно широки, това няма как да стане.
valentino76bs - майстор
Това е инструкцията за монтажа на ламината които ще взема !
Прикачен файл:
без име.jpg
без име.jpg (111.49 KиБ) Видяна 3402 пъти
При моя случай как процедирам?
Не съм нареждал ламелите за да видя как ще дойдат разстоянията но след празниците ще да е.
Та по схемата най вероятно втория ред ще бъде първи за да дойде цяла ламела на вратата обаче последователността каква трябва да е?
Драснах нещо но не съм сигурен?
Прикачен файл:
1.JPG
1.JPG (12.16 KиБ) Видяна 3402 пъти
ср фев 28, 2018 8:36 amLisko написа:
Лично мнение: варианта с фиксирана стъпка е по-красив, но с повече разход.
Варианта с каквото остане - отива на следващия ред е икономичен но грозен и
намеква за стиснатост или по-лошо - липса на вкус.
Но това си е мое мнение. За някои хора красотата е в липсата на симетрия.

Ето как го направих компромисно в 3-тата стая (за първите две беше идеална 1/3) но тук поради дължината
на стаята последното парче щеше да е много късо, затова леко се отклоних от фиксираната 1/3 но
запазих правите линии образувани от фугите на всяка 3-та дъска.

lam02b.png

Принципно си бях сметнал 10 процента фира и се очертава да остане ламинат. (остава ми коридора,
така че още не знам със сигурност, но с голяма вероятност фирата ми ще е под 10%.
Здравей колега, ще се пробвам същата схема на редене да приложа, но по ширина на стаята, тъй като ми се иска да спазя неписаното правило дългите снадки да са в посока към прозореца, а той в случая е на дългата страна на стаята. Дано се справя, ламинат никога не съм редил :rolleyes:
Lisko - майстор
пет апр 16, 2021 5:02 pmdimitarstanimirov написа:
ср фев 28, 2018 8:36 amLisko написа:
Лично мнение: варианта с фиксирана стъпка е по-красив, но с повече разход.
Варианта с каквото остане - отива на следващия ред е икономичен но грозен и
намеква за стиснатост или по-лошо - липса на вкус.
Но това си е мое мнение. За някои хора красотата е в липсата на симетрия.

Ето как го направих компромисно в 3-тата стая (за първите две беше идеална 1/3) но тук поради дължината
на стаята последното парче щеше да е много късо, затова леко се отклоних от фиксираната 1/3 но
запазих правите линии образувани от фугите на всяка 3-та дъска.

lam02b.png

Принципно си бях сметнал 10 процента фира и се очертава да остане ламинат. (остава ми коридора,
така че още не знам със сигурност, но с голяма вероятност фирата ми ще е под 10%.
Здравей колега, ще се пробвам същата схема на редене да приложа, но по ширина на стаята, тъй като ми се иска да спазя неписаното правило дългите снадки да са в посока към прозореца, а той в случая е на дългата страна на стаята. Дано се справя, ламинат никога не съм редил :rolleyes:
Да, да - правилото има смисъл! И аз не бях, но стана без грешка. Не бързай, премисляй, като наредиш 7-8 реда огледай да не се е разместила успоредността, че от почукване тук там, може цялото да е приплъзнало в някоя посока.

Въпросната 3-та стая за която бях дал схема и после някой беше питал да съм покажел реална снимка --- ето снимка по-долу. Ламината е 12мм дебелина, релефен и с фаски. Прозореца е зад гърба ми.

Прикачен файл

IMG_9450.jpg
Chefo77 написа:
Точно - защото по презумпция виждаш реда, който е до вратата - и ако са рязани ламелите, не изглежда добре. Ако парчетата са тесни - още по-зле. Ако има и клин, вече не коментираме :)
А перпендукулярно на прозореца - за да се вижда дължината на всяка ламела, така снадките на редовете остават "невидими". Ако е по прозореца, всеки отделен ред се набива на очи :(
съб апр 17, 2021 9:04 amLisko написа:
пет апр 16, 2021 5:02 pmdimitarstanimirov написа:
ср фев 28, 2018 8:36 amLisko написа:
Лично мнение: варианта с фиксирана стъпка е по-красив, но с повече разход.
Варианта с каквото остане - отива на следващия ред е икономичен но грозен и
намеква за стиснатост или по-лошо - липса на вкус.
Но това си е мое мнение. За някои хора красотата е в липсата на симетрия.

Ето как го направих компромисно в 3-тата стая (за първите две беше идеална 1/3) но тук поради дължината
на стаята последното парче щеше да е много късо, затова леко се отклоних от фиксираната 1/3 но
запазих правите линии образувани от фугите на всяка 3-та дъска.

lam02b.png

Принципно си бях сметнал 10 процента фира и се очертава да остане ламинат. (остава ми коридора,
така че още не знам със сигурност, но с голяма вероятност фирата ми ще е под 10%.
Здравей колега, ще се пробвам същата схема на редене да приложа, но по ширина на стаята, тъй като ми се иска да спазя неписаното правило дългите снадки да са в посока към прозореца, а той в случая е на дългата страна на стаята. Дано се справя, ламинат никога не съм редил :rolleyes:
Да, да - правилото има смисъл! И аз не бях, но стана без грешка. Не бързай, премисляй, като наредиш 7-8 реда огледай да не се е разместила успоредността, че от почукване тук там, може цялото да е приплъзнало в някоя посока.

Въпросната 3-та стая за която бях дал схема и после някой беше питал да съм покажел реална снимка --- ето снимка по-долу. Ламината е 12мм дебелина, релефен и с фаски. Прозореца е зад гърба ми.
Аз едно не можах да разбера: как се постига цялостта на ламелите пред вратата (без значение от размера на ламелите), при положение че са нужни 3-4 реда поне, нали трябва технологично късите снадки да се разминават на поне 30см на съседния ред?

ср май 05, 2021 10:36 amdimitarstanimirov написа:
Chefo77 написа:
Точно - защото по презумпция виждаш реда, който е до вратата - и ако са рязани ламелите, не изглежда добре. Ако парчетата са тесни - още по-зле. Ако има и клин, вече не коментираме :)
А перпендукулярно на прозореца - за да се вижда дължината на всяка ламела, така снадките на редовете остават "невидими". Ако е по прозореца, всеки отделен ред се набива на очи :(
съб апр 17, 2021 9:04 amLisko написа:
пет апр 16, 2021 5:02 pmdimitarstanimirov написа:


Здравей колега, ще се пробвам същата схема на редене да приложа, но по ширина на стаята, тъй като ми се иска да спазя неписаното правило дългите снадки да са в посока към прозореца, а той в случая е на дългата страна на стаята. Дано се справя, ламинат никога не съм редил :rolleyes:
Да, да - правилото има смисъл! И аз не бях, но стана без грешка. Не бързай, премисляй, като наредиш 7-8 реда огледай да не се е разместила успоредността, че от почукване тук там, може цялото да е приплъзнало в някоя посока.

Въпросната 3-та стая за която бях дал схема и после някой беше питал да съм покажел реална снимка --- ето снимка по-долу. Ламината е 12мм дебелина, релефен и с фаски. Прозореца е зад гърба ми.
Lisko - майстор
dimitarstanimirov, не можах да разбера въпроса - какво значи "целостта" в конкретния въпрос?
jekasus - майстор
Lisko написа:
какво значи "целостта" в конкретния въпрос?
Вероятно пише за открита /или видима/ снадка между различни помещения , без прикриваща лайсна отгоре,и която се запълва със силикон.
Lisko - майстор
Аз слагах лайсни както се вижда. В коридора ми върви надлъжно ламината. Майстора който ме съветваше каза "ако в коридора са напречно, ще ти стои като стълби и ще те нерви като го гледаш". Отначало не бях убеден, но после като почнах да премислям какви трудности ще срещна с преминаване на ламината от една стая през коридор в друга и кандисах на варианта с лайсни.

Тема "План за редене на ламинат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: