Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Чираче - майстор
За какво ползваш чукчето?
Chefo77 - майстор
Мисля, че си направил грешка с тази полиетиленова подложка 5 мм, но ти си знаеш. Много е мека като материал, за да бъде с тази дебелина. :(
Lisko - майстор
Добре изглежда!
Нали никъде не поддава поради крив под?
Успех!
Присъединявам се към притесненията на Чефо - много меко - не е добре. Дано няма проблеми.

Чукчето аслъ нема нужда при кликащи ламинати, но моя примерно не клика и си требе почукване инак не влиза добре и не застава в същата плоскост. Питах един майстор - той не беше чувал за такова чудо - вика баси дефектен е. Но се оказа че така си е по дизайн. Което си е допълнителен чанч, ама не ме е яд щото първо това въобще не го знаех и второ избирахме по цвят/шарка и нищо друго не ни хареса.
CYPER - специалист
Чираче написа:
За какво ползваш чукчето?
То е част от комплект за поставяне на ламинат: https://imgur.com/a/wWUK9
С него начуквам сглобките за да влязат добре.
Chefo77 написа:
Мисля, че си направил грешка с тази полиетиленова подложка 5 мм, но ти си знаеш. Много е мека като материал, за да бъде с тази дебелина. :(
180 човека едва ли са в грешка ;)
Lisko написа:
Добре изглежда!
Нали никъде не поддава поради крив под?
Успех!
Присъединявам се към притесненията на Чефо - много меко - не е добре. Дано няма проблеми.

Чукчето аслъ нема нужда при кликащи ламинати, но моя примерно не клика и си требе почукване инак не влиза добре и не застава в същата плоскост. Питах един майстор - той не беше чувал за такова чудо - вика баси дефектен е. Но се оказа че така си е по дизайн. Което си е допълнителен чанч, ама не ме е яд щото първо това въобще не го знаех и второ избирахме по цвят/шарка и нищо друго не ни хареса.
Благодаря. Днес почти го завърших, остана само последния ред, къде трябва да режа всяка дъска по дългата страна.
В единия край има 6см до стената, а в другия 15. Като се има предвид, че оставям 1см фуга то от край до край ли да запълвам, смисъл 5см широка дъска удачно ли е да се сложи или единият край където е най-тясно да го оставя празен?

Иначе като ходя изглежда стабилно и не хлътва.
Chefo77 - майстор
CYPER, както казах - ти си знаеш. И 5180 човека да са си закупили тази подложка, нямам колега, който да одобрява 5 мм полиетилен. Това е най-голямата гавра с клиент. Със сигурност от тези 180 няма нито един, който да се занимава професионално. :wink:
За хлътването - викни жена си да гледа докато ти ходиш, дали не хлътва.
radius - майстор
Този ПЕ 5мм нито ти дава изолация, нито нищо. Обаче е мек и ако натиснеш около сглобката само една паркетина, най-много да изтърбушиш сглобката.
Чефо, мерси за комплимента, хола ми е 6.20 и ги редих на цял ред сам. Сега като се замисля, се чудя как е станало. Хм...
Чираче - майстор
Не съм майстор по ламинатите. Но когато го редя, не ползвам чук. Редя ги дъска след дъска с кликване, независимо колко е дълъг реда. Има си чалъм и не се изисква никакъв акъл. Само елементарни умения. :?
Chefo77 - майстор
Отворкото пак с "компетентно" заключение ...
Чираче - майстор
Къде греши отворкото? :lol: Кажи, за да се поправи в бъдеще.
Chefo77 - майстор
Отворкото си прави заключения по единичните случаи, с които се е налагало да се сблъска. Не всичко, което хвърчи, е врабче, но отворкото не познава други птици и затова само за врабчета знае и за всички птици говори като за врабчета. :wink:
Ето, за това се иска акъл, ама откъдееее...

Тема "План за редене на ламинат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: