• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
chapara - майстор
Ето го и другия вариант :wink: с наклона :wink:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Sta3u1Sg_Uo[/youtube]
chapara - майстор
nikolov333 написа:
Интересно ми е какво може да стане на практика.. :?:
Да подаде изолацията и да се спука мозайката :wink:
nikolov333 - майстор
Тя и замазката не е защитена от напукване и при висока плътност фибран мисля че няма да се натоварва много пода освен ако няма вана, но и тя стъпва на няколко точки и тежестта и се разпръсква. Мен по скоро ме притесняват линейно температурните разширения.. т.е. да не се надигне от фибрана.. Виждал съм такива надигнати плочки, редени без фуга, но за замазките нямам наблюдения..
chapara - майстор
5+см. земновлажна замазка , не е рвна на 2-3 см. армирана мозайка :!:
nikolov333 - майстор
А земновлажната и обикновената замазка различават ли се като крайни показатели..имам предвид след изсъхване? Защото за бетона знам, че е важно количеството на водата в пропорциите за крайните му показатели, а при земновлажната замазка, водата е по-малко в сравнение с обикновената замазка..
jabata - специалист
chapara написа:
Иначе по въпроса ти, ако има проветривост от долу, виж Хамериканците:
Вариант с вана или душкабина и равен под, не че е невъзможно да се докара и наклон на пода.
Успех.
Ами да си призная точно тези клипечта вече ги гледах, и оттам ми дойде идеята за циментовите плоскости. Но явно ще трябва да ги забравя. Проблема идва оттам, че имам 9 - 9.5 см за пода заедно с плочките и изолацията. Ако увелича, първо ще имам прагче между банята и другите стаи, което цял живот ще ме дразни, второ ще имам баня с малка височина. Да намалявам изолацията на пода също не е вариант. Но ще го мисля още.
muhala - майстор
jabata написа:
В момента е OSB. А под него изолация и отдолу плоча. ...
Аз пак да питам. Каква е тази баня, която в момента е на ОСБ ?
chapara - майстор
Вероятно сглобяема къща :wink:
jabata - специалист
Не, точно но да кажем да.
  • 1
  • 2

Тема "Aquapanel за под в баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: