• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
lakosste - специалист
Здравейте.Правя един цех за сладкарски изделия и искам вместо плочки да направя епоксиден под.Мисля,че ще е по-удачно за почистване а и няма да се пързаля според мен като е мокро.В момента съм направил армирана замазка но от тук нататък не знам как се процедира.Представям си горе-долу как трябва да стане но не знам стъпките и какви материали да използвам.Ако има запознати ще съм благодарен за инфо.
wanderer - специалист
  • не знам какво точно имаш предвид под епоксиден под. аз съм заглеждал продуктите на sika за под на работилницата с подобни на твоите изисквания. виждал съм наживо мострите им, и не ми хареса единствено цената. можеж да разгледаш примерно това -
https://bgr.sika.com/bg/solutions_produ ... 2a004.html
lov - майстор
Епоксидна смола и фосфатен цимент. Бърка се и се оставя да престои едно денонощие задължително. След това се добавя втвърдителя и се разлива и разкарва с помощта на гребло. Бъркане само с машина защото трябва да стане бързо и добре и да се разлее веднага. В противен случай се самозагрява и втвърдява още в баката. Пода е добре да се грундира предварително със чиста смола и разредител.Прави се отношението смола и втвърдител и се добава разредителя. Разнася се с четка или валяк.
Полагането на основното покритие обаче едва след пълното изсъхване на грунда. Цимента и смолата да не те излъжа но май беше 2:1 Но може да го докараш и на око така че да не е много гъсто и после да се саморазлива.. Имай в предвид че след като се сложи втвърдителя сместа става доста по течна.. Може да се ползва и друга инертна маса за пълнеж но с този цимент е доста устойчива и се ползва и за производствени помещения с киселини. Много отдавна тука във форума я дъвкахме темата. Та се разрови може да я намериш.
Lisko - майстор
Епокси под, показано накратко за 4 минути:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=wBeUWXvK0nU[/youtube]

Виж и този - доста по-декоративно:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=--HlgR_aqdU[/youtube]
lakosste - специалист
Доста сложно ми изглежда.Като цена някой знае ли как излиза на квадрат с майсторлъка?
Не ми се вярва да излиза повече от колкото с плочки.Поне така си мисля де.
lakosste - специалист
Мисля да си я направя сам.А дали става върху саморазливна замазка,която мисля да сложа върху основната замазка.Основната ми е с драскотини отгоре защото я усилих с мозайка,като на 6 колички пясък слагах две торби и половина цимент 42.5 и два чувала с мозайка.
nikolov333 - майстор
Те на епоксидните подове, май по-принцип си правят саморазливна за изравняване на основата. Поне така съм гледал в youtube.
lakosste - специалист
пет май 25, 2018 5:52 pmnikolov333 написа:
Те на епоксидните подове, май по-принцип си правят саморазливна за изравняване на основата. Поне така съм гледал в youtube.
Да не стане прекалено гладко,защото ако е върху мозайка мисля че нещо я шлайфат за да хване епоксида.Според мен мисля ,че върху саморазливна трянва да стане но нека запознати да кажат.
lov - майстор
ср май 16, 2018 8:32 pmlakosste написа:
Здравейте.Правя един цех за сладкарски изделия и искам вместо плочки да направя епоксиден под.
Вчера се заприказвах със сина и се оказа че има изпълнители но точна информация за връзка след празниците.
  • 1
  • 2

Тема "Направа на епоксиден под" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: