Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Здравейте.
Имайте милост - нов съм и невежа.
Включихме се "на зелено" за стоеж на жилище.
Стигнахме до момента, в който се оказа, че банята ще с ниво по-високо от останалите стаи, което никак не ни хареса.
При евентуално наводнение в банята или нещо от този род всичката вода ще отиде в другите стаи, а и естетически не ни стои добре така.
Строежа се издава навсякъде на под със саморазливна замазка.
Говорихме със строителя. Предложи ни да изравни подовете в останалите помещения с подов фибран, като върху фибрана положи саморазливна замазка.
Първоначално идеята ни хареса и се съгласихме, но сега се зачитам за тази техника и се оказва, че има вероятност фибрана да подаде на местата, където има по-тежки мебели.
Притеснява ме също коридора, където си мислехме да поставяме теракот. Четох, че след няколко месеца може да започнат да се чупят плочките или дори да се отлепват. В коридора до банята, който ще е с настилка - теракот мислехме да вградим в шкаф пералнята и над нея сушилня за дрехи, което е сериозна тежест и не знам дали е удачно за техниката за изравняване на пода с фибран.
Моля за съвет, удачно ли е да се изпълни по този начин изравняването и най-вече в коридора, където ще има теракот и на местата в останалите помещения, където ще има тежки мебели, като кухня, гардероби, ъглов диван, голямо родителско легло и т.н.
Благодаря предварително!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ако не ползвате инвалидна количка, не виждам причина да не си сложите праг на банята и за нула време да забравите всичките други въпроси
chapara - майстор
Опасност няма, ако се изпълни по предписание., но вероятно ще се получи и праг при входната врата.
nikolov333 - майстор
А това високо ниво на банята по проект ли си е и защо се е получило..
LazarGanev - "Велик майстор"
Съувсем нормално си се получава заради подовата канализация в банята, особено пък щом запазката в останалите помещения е тънка заморазливна. Аз много се дразня като вида мародери-"разбирачи" да вкопават подовата канализация в плочата. Прорязват плочата и нарушават конструкцията на сградата за да докарат "естетика". Аз не виждам проблем с по-високото ниво на бянята. Ако ще става наводнение, то и с по-ниско ниво ще стане. Някои (особено по западна мода) изобщо не си слагат сифони в банята и не мислят за наводнения. Ако Ви е страх от наводнение има много други начини - датчик + магнетвентил, застраховки и т.н. Ако все пак искате да изравнявате нивата, може да сложите по-тънък фибран и нормална замазка.
чет авг 16, 2018 1:28 amnikolov333 написа:
А това високо ниво на банята по проект ли си е и защо се е получило..
Точно както го е казал LazarGanev.
Заради подовата канализация в банята е.
Нашият строител е категоричен, че няма да вкопае каналите в плочата и аз съм "ЗА".
Според мен вкопаната канализация малко или много нарушава конструкцията на сградата.
Все пак ще живея там. Не искам да си правя луксозен ковчег.
LazarGanev написа:
Ако все пак искате да изравнявате нивата, може да сложите по-тънък фибран и нормална замазка.
- четох , че замазката трябва да е поне 4 см.
Разликата в нивата при нас ще бъде около 7 см.
Никой не каза нищо за поддаването на фибрана. Така ли е? Има ли нужда да се притеснявам от това?
И как работи този датчик/магнетвентил? Обяснявам си го, че се слага, за да затваря/спира водата при евентуално наводнение или нежелано изтичане на вода. Къде се слага датчика?
ср авг 15, 2018 7:41 pmchapara написа:
Опасност няма, ако се изпълни по предписание., но вероятно ще се получи и праг при входната врата.
Разбирам, че няма как без праг при входната врата.
Смятам, че най-добре би се получило при по-дебела саморазливна замазка във всички стаи. Въпроса е дали няма да натежи много на плочата, при все, че е все още пресен бетона.
chapara - майстор
XPS-а има различни плътности и е по добре да вземеш такъв за високи натоварвания. По-същественото, обаче е върху него да направиш замазка с дебелина мин. 40-50 мм. с метална армираща мрежа 50х50мм.
nikolov333 - майстор
А вертикалната ВиК канализация, къде е разположена в банята..? Не може ли да се позиционира сифона в непосредствена близост до нея, за да останат дъгите му в сервизния отвор. Така може да се икономиса вкопаването и нивото значително намалява.
чет авг 16, 2018 9:46 amnikolov333 написа:
А вертикалната ВиК канализация, къде е разположена в банята..? Не може ли да се позиционира сифона в непосредствена близост до нея, за да останат дъгите му в сервизния отвор. Така може да се икономиса вкопаването и нивото значително намалява.
Вертикалната канализация е извън банята, непосредствено до стената на банята, в коридора.
Душа е в другия, срещуположен край на банята.

Тема "Изравняване на пода." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: