Много интересна и все по-често дискутирана тема.
nikolov333 - майстор
..тогава не става.
chapara - майстор
Да беше пуснал поне една схемичка, че боба за гадаене ми свърши :-D Може да има вариант като изместиш душа най близо до вертикалата и с по плитък сифон. Може и душ кабина по голямшка и прага ще е при нея. а банята - сух под както на запад :wink:
чет авг 16, 2018 5:57 pmchapara написа:
Да беше пуснал поне една схемичка, че боба за гадаене ми свърши :-D Може да има вариант като изместиш душа най близо до вертикалата и с по плитък сифон. Може и душ кабина по голямшка и прага ще е при нея. а банята - сух под както на запад :wink:
Не мога да бягам от схемата. Банята е много малка. Подредили сме всичко компактно. Не ми се иска душа да е до вратата, а и не ми се струва удачно.

Прикачен файл:
bath.jpg
LazarGanev - "Велик майстор"
Е, има варианти, но най-вероятно вертикалния щранг е вече изграден, оставен е извод за подовата канализация, който не може да се свали надолу (липсва желание)
чет авг 16, 2018 6:55 pmLazarGanev написа:
Е, има варианти, но най-вероятно вертикалния щранг е вече изграден, оставен е извод за подовата канализация, който не може да се свали надолу (липсва желание)
Приемам съвети. Плащам на ВиК да ми направи нещата както искам, без да разрушавам сградата, разбира се. Искам да кажа, че имам възможност за някаква импровизация в инсталацията.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ами може линейният сифон да е точно под душа и отводнителната тръба да минава вкопана в стената, като ще вдигне само нивото на душкабината. За останалата част от банята ще има втори сифон под мивката, близо до вертикала, като той ще трябва да е малко вкопан в плочата, но друг е въпросът, че оставеното отклонение на самия вертикал вероятно ще дойде височко (не се знае, трябва да се провери). Ако е високо ще трябва да се преработва и вертикала.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет авг 16, 2018 6:28 pmdunnata написа:

Не мога да бягам от схемата. Банята е много малка. Подредили сме всичко компактно. Не ми се иска душа да е до вратата, а и не ми се струва удачно.


bath.jpg
Душът е ОК, но няма никакъв проблем сифонът да е до стената
КИМИ - специалист
Aз ли нещо не разбрах,
или някой е решил да вдига целия си етаж със 7-8 см. заради един праг на вратата на банята.
Ако е това- мухахахах... :-D :supz: :rock: :weedman: :-D :-D
nikolov333 - майстор
Нищо не си разбрал.. :lol:
Сега мислим как да не вдига нивото на целия етаж и да няма праг на входа на банята.. :-D :lol: :lol:
При всички положения добре е да се направи какото е необходимо за да е по-ниска точката на присъединяване към вертикалния щранг, защото като се нанесат комшиите нещата са почти невъзможни за такава корекция.. Та действайте докато е време, че сега е момента .
Lisko - майстор
При "западната мода" аслъ е по-просто.
Но не тва ми е думата. Наводнение не помня сигурно от 5 годишен (чукам на дърво)

Тема "Изравняване на пода." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: