Много интересна и все по-често дискутирана тема.
gechevp - специалист
Здравейте колеги,
имам стара къща на гредоред. Дойде време да правя пода и сега се чудя как да нивелирам "скарата".

Мисля да взема греди 6х8 но големите греди (на гредореда) са доста криви и ще падне едно редене...
Мислех си да ползвам нещо като директните окачвачи за гипсокартон, но те издържат едва на 40кг.

Как мислите, че най-лесно ще мога да нивелирам, но без замазки?
VLADO66 - майстор
Виждаш къде е най-високото ниво и започваш от там.Подлагаш трупчета, хубави летви.Опъваш конците и така.Друг начин няма.
gechevp - специалист
ср авг 29, 2018 10:45 amVLADO66 написа:
Виждаш къде е най-високото ниво и започваш от там.Подлагаш трупчета, хубави летви.Опъваш конците и така.Друг начин няма.
Колега благодаря за отговора. Искам да попитам, трупчетата как ги привеждаш в правилната височина без много хамалогия?
miliad - майстор
Купуваш дъски 3,4 см дебели/10 тина см широки или колкото е необходимо. Изправяш единия кант на абрихт. После ги ковеш за старите греди странично, и да надстърчат колкото е необходимо за нивото което гониш, но вече по канап.
manovbg - помощник
ср авг 29, 2018 10:39 amgechevp написа:
Здравейте колеги,
имам стара къща на гредоред. Дойде време да правя пода и сега се чудя как да нивелирам "скарата".

Мисля да взема греди 6х8 но големите греди (на гредореда) са доста криви и ще падне едно редене...
Мислех си да ползвам нещо като директните окачвачи за гипсокартон, но те издържат едва на 40кг.

Как мислите, че най-лесно ще мога да нивелирам, но без замазки?

Тема "Скара на гредоред - въпрос за нивелиране" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: