• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Здравейте. Преди седмица и нещо си сложих ламинат swiss krono в спалняте. Положих го върху стар паркет. От 2 дни се усеща неприятна миризма. Интересното е че това става след обяд когато се затопли малко времето. Стаята е на втори етаж. Под мен е живущ. Дайте съвет моля. Започвам да си мисля дали тази миризма може да е канцероген, а ни предстои да се роди бебе скоро. Давайте адекватни съвети моля.
radius - майстор
Не е добре това, със сигурност са вредни веществата, които отделя.
king82 - специалист
Ламинати, ПДЧ-та са така човек.
шоп - майстор
Проветрявайте!
То на какви ли не отрови сме подложени...придобиваме имунитет. Миризмата ще поизчезне след време...или ще свикнете с миризмата и няма да я усещате. :rolleyes:
dobcho_vn - специалист
Какво беше състоянието на паркета? Защо не го махнахте? Без да съм специалист, предполагам, че проблема идва от паркета, просто сте запечата ли сганта под него и идва момент, в които тя почва да мирише.
пон окт 29, 2018 6:51 pmdobcho_vn написа:
Какво беше състоянието на паркета? Защо не го махнахте? Без да съм специалист, предполагам, че проблема идва от паркета, просто сте запечата ли сганта под него и идва момент, в които тя почва да мирише.
Беще си добре паркета. Просто трябваще да се щикли и лакитва на ново, а и не беше натеден хубаво. Инъче е здрав. 18 години си го ползвах. Интересното е сега се прибирам и не мирише остро. Всичко става след обяд. Като се затопли.
пон окт 29, 2018 7:02 pmPevev84 написа:
пон окт 29, 2018 6:51 pmdobcho_vn написа:
Какво беше състоянието на паркета? Защо не го махнахте? Без да съм специалист, предполагам, че проблема идва от паркета, просто сте запечата ли сганта под него и идва момент, в които тя почва да мирише.
Беще си добре паркета. Просто трябваще да се щикли и лакитва на ново, а и не беше натеден хубаво. Инъче е здрав. 18 години си го ползвах. Интересното е сега се прибирам и не мирише остро. Всичко става след обяд. Като се затопли.
Стария трябваше да се пренарежда. Много време отнема всичко а аз не разполагах с това. След лака доста време трябва за да засъхне и отмирише.
iliya_i - майстор
Монтирах си Krono Swis в края на август, на отворени прозорци, върху циментова замазка. Не усетих никаква миризма. А пакетите не бяха херметично запечатани. Ако прпблема беше вв ламината, щеше да го усетиш още същият ден, а не чак на третия. По скоро смятам, че е в това, дето си го запечатал под ламината. Той паркета може отгоре да е изглеждал добре, ама отдолу да са работили гнилостни процеси. Сега със запечатването са се ускорили.
пон окт 29, 2018 8:11 pmiliya_i написа:
Монтирах си Krono Swis в края на август, на отворени прозорци, върху циментова замазка. Не усетих никаква миризма. А пакетите не бяха херметично запечатани. Ако прпблема беше вв ламината, щеше да го усетиш още същият ден, а не чак на третия. По скоро смятам, че е в това, дето си го запечатал под ламината. Той паркета може отгоре да е изглеждал добре, ама отдолу да са работили гнилостни процеси. Сега със запечатването са се ускорили.
Да но ако е има гнил процес, нема ли да се усеща още преди това?паркета по принцип е сух та друнка.
iliya_i - майстор
Като си го виждал паркета, е бил открит и си е дишал. Долната повърхност на ламината е пластмаса, която сега задушава дървото.
  • 1
  • 2

Тема "Ламинатът мирише" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: