Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Здравейте колеги имам следното питане понеже започнах ремонт ми се налага да подменя настилката в една от стайте дали е възможно по някакъв начин да се нивелира стария паркет без да се маха с поставяне на нещо отгоре (някаква еластична замазка от смоли / лепило / подложка ) преди ОСБ то денивелацията е около 2,5 / 3 см паркета е на 60 години и под него има гредоред с летви около 12 см сгурия скърца доста не ми се иска да го махам вижда ми се доста като работа а варянтите за сух под / замазка ми надхвърлят бюджета с доста / Идеи за матеряли / варянти :idea: #-o
Chefo77 - майстор
След операцията пак ще скърца, само ще го чуваш по-слабо.
Вариант за демонтаж и монтаж на дюшемето няма ли?
ср фев 06, 2019 7:52 amChefo77 написа:
След операцията пак ще скърца, само ще го чуваш по-слабо.
Вариант за демонтаж и монтаж на дюшемето няма ли?
Схухо е и е ковано с доста сериозни пирони демонтирах малка част за да видя какво се случва отдоло и демонтирания паркет не става за нищо чупи се при изваждането а летвите отдолу са доста криви което значи че ако махна паркета ще трябва да махам и летвите което е около 5 см и после не мога да докарам нивото само с осб то мислех си дали ако не нашия паркета с винтове 4,5 няма да се захване по здраво за летвите отдолу и да спре да скърца толкова а подложката да е на пластове спрямо кривините на пода където е по криво да има парчета от нея и после да го покрия изцяло с подложка осб то което смятам да сложа е 2,2 см или да ползвам някаква посипка керамзит или перлит / пясък вместо подложката
Осб то ще натежи отгоре и с няколко кутии винтове от 7,5 см ще се прихване през 30 см в гредите отдолу те са на 60 см растояние но още обммислям дали е добро като идея
Здрасти, колега!
Намери ли решение? Аз имам почти същия проблем: гредоред и върху него дюшеме с голяма девенилация. Дюшемето е здраво и не искам да го махам. Идеята ми е да сложа изолация върху дюшемето и отгоре 2 кръстосани реда ОСБ, но остава въпросът с изравняването на денивилацията. Имам възможност да повдигна пода колкото се наложи. Евентуално мога да изравнят с посипка (керамзит...), но после незнам как да фиксирам ОСБто върху посипката. Мога ли да оставя плоскостите отгоре просто така? :? Сподели как си направил при теб?
шоп - майстор
чет юни 20, 2019 9:58 amFellows5 написа:
Евентуално мога да изравнят с посипка (керамзит...), но после незнам как да фиксирам ОСБто върху посипката. Мога ли да оставя плоскостите отгоре просто така? :?
Прочетете за технологията сух под на Кнауф. Пода е плаващ и не се фиксира.

Тема "ОСБ и ламинат върху гредоред дюшеме" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: