Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Chefo77 - майстор
чет мар 07, 2019 4:58 pmшоп написа:

Един съвет от мен, не слагай ОСБ, за мен това е едно лайно както и талашита. Друго си е масива. Няма как да имаш дъбово дюшеме върху слаба и компроментирана основа.
Леко, шопе, леко. Не бъди толкова краен.
Аз пък - интересно, и не само аз - съм абсолютен привърженик на ОСБ-то на пода, но когато е изпълнено както трябва - а именно като посредник между замазката и крайната настилка. Залепено и заковано за пода след подходяща обработка, няма нито един минус. Интересното е, че така мислят финландци, шведи, руснаци и сие.
Върху ОСБ-то се полага ламинат, инженерен и масивен паркет без никакви проблеми. Ще спомена, че имам много, ама наистина много обекти, направени по този начин - и нито един издънен. Включително и наводнявани такива. :wink:
шоп - майстор
Може, но аз не го харесвам, защото съм го виждал как се държи на покрив и на под, ако има малък теч. Понадува се и заприличва на юфка. Разбира се ако е добре запечатан обекта няма да има проблем.
Chefo77 - майстор
Е то и паркета ако се държи над вода изгнива, ама не го отричаме :)
За ОСБ-то затова накъртвам да е залепен. Досега сме имали два случая, в които е кабарясвало, и в двата случая беше само дюбелирано, и в двата случая "експерти" бяха посъветвали клиентите да е така, и двата случая ние монтирахме само паркета. Познай защо не поемаме монтажи върху така изпълнена основа вече :)
iva6ki - специалист
Аз така и неразбрах под осб-то какво е бетон или гредоред. :?
Chefo77 - майстор
То май никой не разбра :)
И начинът на монтаж не е ясен.
nedkosofia - помощник
пет мар 08, 2019 8:02 amiva6ki написа:
Аз така и неразбрах под осб-то какво е бетон или гредоред. :?
Няма нищо под него.На греди се държиСъборих един под
nedkosofia - помощник
пет мар 08, 2019 8:03 amChefo77 написа:
То май никой не разбра :)
И начинът на монтаж не е ясен.
двойно е направен с много винтове между двата слоя.Не е лепен.
Chefo77 - майстор
Харесай си хубав ламинат и действай с него. Ще се впишеш в рамките на 40 лева на квадрат с всичко. Хубавите трислойки са скъпи, паркет или дюшеме да ги завършиш - също. А и липсата на плътна основа под ОСБ-то за мен обезсмисля ефекта от паркета - да не бие на кухо.
npace - специалист
Ако един ден ОСБ-то трябва да се сменя с нещо друго паркет или дюшеме дали няма да могат да се пренаредят?
Chefo77 - майстор
Ако не са залепени, на прима виста няма причина да не може.

Тема "под от ОСБ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: