• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
mita - помощник
Здравейте,

Закупих жилище което е в доста добро състояние, но се сблъсквам със следния проблем. Жилището е покрито с плочки (в добро състояние), но за съжаление не ми допада нито цвета и текстурата, нито това че е теракот :) Мисля да вложа известно количество средства в нови настилки (в горния ценови диапазон), По този повод ми изникват няколко въпроса:

1. Бих искал да положа ествествен паркет и мисълта ми беше - мога ли да го сложа върху плочките? Полагайки го така как ще се отвършат разликите в нивата на мокрите помещения и могат ли да се коригират интериорните врати с разликата?

2. В мокрите помещения могат ли да се налепят подовите плочки върху стариите това проблем ли е за стабилността на пода и води ли до опасност от нарушаване на новия слой? Ако се махнат старите плочки (и разликата в нивата с новия паркет в другите помещения стане твърден голяма) има ли начин да се повдигне нивото така че а се изравни с новия слой паркет?

3. Ако все пак трябва да се махне гранитогреса - в колко точно голям филм се вкарвам? Какви са дейностите (къртене, замазка може би, съхнене - колко време) и какви са ориентировъчнит цени?
torbalan - Дървен философ
Паркет или дюшеме ако лепиш - няма проблеми върху съществуваща настилка. Лепилото хваща върху всичко (поне това, което аз съм ползвал). Вратите в у дома няма проблем да бъдат подрязани от долната страна (правил съм го на няколко места).

Лепене плочка върху плочка - също знам, че има такива лепила. Не съм ползвал никога.

В къщи, като решихме да сменяме плочките в едната баня, младежа дето наехме я изкърти и изнесе в чували за един ден. Ако основата е свясна - филма според мен не е особено страшен.
nikolov333 - майстор
Ааа..зависи, кой и с какво е лепил, че в една панелна баня, едновремешните майстори бяха ползвали някаква вълшебна рецепта за разтвора и плочките едвам ги свалих, ама в днешни времена, може да "излизат" и с шпатулите.. :-D
Chefo77 - майстор
Митко е прав, няма проблем паркет върху плочки. Изискванията са да са равни, да са здраво залепени и да се грундират преди лепилото.
А само да попитам - какво имате предвид под "горния ценови клас"? Защото имам спомен за едни паркети по 500 евро, натам ли сте се насочили? :wink:
torbalan - Дървен философ
съб мар 30, 2019 8:06 pmChefo77 написа:
... и да се грундират преди лепилото...
Аз паркета го лепя с двукомпонентно полиуретаново лепило. Изискването е да е що-годе чисто. Не се грундира, но не трябва да е много прашно.
Chefo77 - майстор
съб мар 30, 2019 8:25 pmtorbalan написа:
съб мар 30, 2019 8:06 pmChefo77 написа:
... и да се грундират преди лепилото...
Аз паркета го лепя с двукомпонентно полиуретаново лепило. Изискването е да е що-годе чисто. Не се грундира, но не трябва да е много прашно.
Наистина ли вярваш, че знаеш по-добре? :wink:
torbalan - Дървен философ
съб мар 30, 2019 9:13 pmChefo77 написа:
Наистина ли вярваш, че знаеш по-добре? :wink:
За грундирането съм готов да залагам :)

Иначе за всичко останало съм съгласен с теб.
Chefo77 - майстор
Не залагай :)
Винаги е в плюс, без значение вида на лепилото.
torbalan - Дървен философ
съб мар 30, 2019 9:21 pmChefo77 написа:
Не залагай :)
Винаги е в плюс, без значение вида на лепилото.
По принцип си прав. Спор няма.

Но на практика ползата е никаква.
  • 1
  • 2

Тема "Поставяне на паркет върху теракот" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: