Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Здравейте, първо се извинявам, но не съм много наясно с терминологията. Живеем в стара къща гредоред/няма колони/, ние сме на вторият етаж където на места има дупки, т.е. на места хлътва и всичко се клати. /къщата е от тези къщи близнак-2 еднакви къщи долепени една до друга /. Бихме искали да оправим пода, не можем да си позволим колони, така че трябва да е нещо друго, някой може ли да даде идея как да си оправим пода. Между другото пода е покрит с дюшеме. Ако има нещо което би помогнало да ми дадете съвет, ще се опитам да Ви отговоря.

Благодаря на всички които отговорят на моя въпрос!
anmoll - специалист
Според мене сложете ламиниран паркет за да не хлътва на места . Дъските са изгнили може да сложите нови. но някак си не приляга на стара къща да се кове ново дюшеме, а ако ковете може да падне мазилката на долния етаж. Нали говорим за стара къща. Ламинирания паркет не намалява и височината на стаята.
hameleon - специалист
Ako финансите са ограничени -плоскости шлаифано OSB

Прикачен файл

pod.JPG
pod.JPG (75.88 KиБ) Видяна 4172 пъти
Благодаря ти анмол и хамелион -този под който е на снимката гредоред ли е от долу, защото ние смятаме другата седмица да махаме дюшемето и незнаем какво ще се окаже отдолу, най-вероятно, че има изгнила греда и трябва да се подмени или нещо друго не знам какво ето защо се обръщам за съвет тук в този сайт, четох доста в него но нищо не видях за такъв проблем- Втори етаж, гредоред, отдолу използваща се стая. Проблемът е в хола, когато стъпваш на места хлътва, имаме една дупка, чашите в секцията се клатят- това е много неприятно и решихме да направим ремонт, ето защо търся съвет от някой който е имал или има такъв проблем как го е решил, или ако някой е чувал или чел нещо.
Ако имате нужда от повече инфо ще пиша.

Благодаря за вниманието!

Очаквам помоща Ви!
hameleon - специалист
Под OSB-то е 0.5мм стиропор и плоча.Вече около 1 година от както е поставен и хората са доволни.
rendo - специалист
Спрвямо средствата аз бих предложил следните варянти:

Този който ви е продложил hameleon - би ви помогнал в някаква степен до толкова до колкото ще се понамалят вибрациите - ако се спрете на него - той се прави по следния начин:


Поставя се на двоен пласт подложкка за ламиниран паркет върху съществуващия под - за да се избегне скърцането след което плоскостоте се поставят и фиксират с помоща на винтове към вече съществуващата настилка (най добре е ако успеете да уцелите гредите там да поставяте по дълги винтове за да може да се захване за тях)




2-ри варянт - ако сте сигурни, че има скъсана греда разковете дюшемето на проблемния участък и за двете части на скъсаната греда сложете метален П-образен профил за кофраж или от каквото и да е било като изискването за да има оптимален ефект е да се сложи такъв и от двете страни на гредата като минавайки през нея шпилки стягат профилите един към друг и същевременно към гредата поне на 1 м. на всяка страна от счупеното към то здравото.


3-ти варянт като най стабилен и добър без да се изисква изливането на бетон разкриване на дюшемето и пемежду гредите поставяне на дебелостенени (2 мм) квадратни профили минаващи през целият зид чак до фасадата като те стават на едно ниво с гредите и вече те започват да поемат голяма част от тежеста



това са варянтите що се отнася до оптимален е третия стигада го позволява постройката , като средства но и най временен е 2-рия
като най евтин е първия имайки в предвид че това е замаскиране на положението - във втория и 3-тия варянт почти на 100 процента ще имаш проблеми със тавана на долния етаж
благодаря rendo ще предоставя инфото на съпруга ми, той ще се занимава аз искам да му помогна чрез събиране на информация.
hamelion, сигурно си прочел, че ние нямаме плоча а гредоред, проблема ни е не толкова какво ще поставим отгоре, а какво ще намерим отдолу след като махнем дюшамето. Смятаме че, ще има изгнила греда, надяваме се да няма такова нещо. След това може би трябва да се сложи изолация и т.н..

Чакам още предложения.

Благодаря на всички!

Тема "имам нужда от съвет за под" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: