Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Чираче - майстор
пон юли 01, 2019 2:24 amlov написа:
Та сложи един дълъг мастар поне 2 метра. Сложи нивела на него и гледай в мехурчето ако знаеш всъщност какво да гледаш. След това заеми стойка партер и погледни просвета от долу между мастара и пода. Мести мастара в различни посоки на стаята и повтаряй двете упраженения. И гледай да почваш от края на стаята. Там много често е най голямата грешка в нивото. И тогава ми разправяй колко е равно и гладко. Ролетката си я запази кога взимаш мяра за пердетата. За тая работа не става.
Та ако свети повече от 2-3мм и беше на моя апартамент на твоя майстор щеше да му трябва не боро контакт а вазелин. :butthead:
Мастара трябва да е идеално прав. Мехурчето на нивелира трябва да е в средата между чертичките. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО завърти нивелира на 180 градуса/на същото място/ върху мастара, за да видиш дали мехурчето е отново в средата. Ако не е на същото място, значи нивелира показва грешно. Дано съм го обяснил разбираемо.
bodast - помощник
И всичко е наред измерихме, кажете миризмата ще изветрее ли, в единия край, където слагаха в началото ми мирише и това е, другите участъци през които стоях при него не миришат сякаш така силно.
ky-kyy - майстор
На дувар ли мирише? :?
Andri01 - майстор
".... кажете миризмата ще изветрее ли, в единия край, където слагаха в началото ми мирише ...". Ами дай тука мостра ,че да ти кажем :? :) :partyman:
Димитър Димов - специалист
ср юли 03, 2019 7:40 pmbodast написа:
И всичко е наред измерихме, кажете миризмата ще изветрее ли, в единия край, където слагаха в началото ми мирише и това е, другите участъци през които стоях при него не миришат сякаш така силно.
Спокойно,ще изветрее.Нямаш си представа колко строежа сме препикали и още никой след като се е нанесъл не се е оплакал че му мирише.
ky-kyy - майстор
Всичко е под контрол. Или ще се измирише, или ще свикне с миризмата :-D
bodast - помощник
ср юли 03, 2019 9:28 pmДимитър Димов написа:
ср юли 03, 2019 7:40 pmbodast написа:
И всичко е наред измерихме, кажете миризмата ще изветрее ли, в единия край, където слагаха в началото ми мирише и това е, другите участъци през които стоях при него не миришат сякаш така силно.
Спокойно,ще изветрее.Нямаш си представа колко строежа сме препикали и още никой след като се е нанесъл не се е оплакал че му мирише.
Митко това ти ли си :shock:
Chefo77 - майстор
Преди години правихме паркета две големи къщи с топла връзка между тях. В едната, в килера към спалнята, смърдеше на урина. Месеци по-късно слагахме первазите. Още миришеше.
Но предполагам са ползвали мястото за тоалетна, при Вас надали е било така.
А ако се притеснявате - и да се притеснявате, и да не се - ако мирише, ще мирише.
Димитър Димов - специалист
чет юли 04, 2019 3:23 pmbodast написа:
ср юли 03, 2019 9:28 pmДимитър Димов написа:
ср юли 03, 2019 7:40 pmbodast написа:
И всичко е наред измерихме, кажете миризмата ще изветрее ли, в единия край, където слагаха в началото ми мирише и това е, другите участъци през които стоях при него не миришат сякаш така силно.
Спокойно,ще изветрее.Нямаш си представа колко строежа сме препикали и още никой след като се е нанесъл не се е оплакал че му мирише.
Митко това ти ли си :shock:
Че съм аз,аз съм,ама не знам за кой си мислиш че съм,ако си мислиш че съм онзи от клипа''Митко,Митко,Митко-о-о-'',не съм.Ред е на чираче-то да ме провери за препинателни знаци. :wink:

Тема "Урина или нещо друго в циментовата замазка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: