Много интересна и все по-често дискутирана тема.
radius - майстор
Здравейте,
Правя детска "къщичка" 3х2х2м. За пода купих от Йаф вакуумно импрегниран декинг от северен бор. Един вид малко се изхвърлих, щото ми писна да ми показват "декинг" по дървените борси. Той с кората, а продавача ми вика, то това ще е отдолу :lol: :lol: .
2 на 2м от пода е вътре в къщичката, а 2х1 ще е веранда с покрив отгоре. Но имайки предвид варненските ветрове, може да се приеме, че е на открито.
Понеже е импрегниран, искам да го обезопася максимално, заради детето. Т.е. обработка с масло не ми се струва, че ще изолира химията. С какво да го намажа, може и с цвят кафяв, че сега зеленее.
Долната страна и отстрани минах с един лак на водна основа на Dufa, но е прозрачен и за слънце не го препоръчват.
Дали да не ползвам каквото ще ползвам и за външните стени - хибриден кафяв лак-масло на ДУФА ? Колкото да запечата. Дори да е слаб за под, все пак претенциите към визията не са високи...
EDI - майстор
Масло-лака е добър избор.От доста време го ползвам и съм доволен от към устойчивост на всякакви атмосферни влияния.
radius - майстор
Да де, ама за под...Той ми трябва колкото да влезе повърхностно, да не е открит импрегнатора. Макар че като се протрие и се оголи дървото, не знам какво постигам.
EDI - майстор
Е, все ще издържи достатъчно.Няма да е като полиуретанов подов, но все ще изкара година, две.Ще плескаш на две години и готово. :lol: А прозрачния не издържа на светло, личен опит.Веднъж правих едни челни дъски - добавях една дъска и имах само прозрачен.Наплесках обилно, с тенденция после да мина с цветен, но така си остана. :lol: След година все едно нищо не бях лакирал, докато цветните до тях са добре вече няколко години..
radius - майстор
Мислех вътре стените и тавана да я мина само с прозрачен ( имам 3 кутии останали) и да си е светла дървесина.
EDI - майстор
Ако не го пече и не го вали директно дълго време, няма да имаш проблеми.
radius - майстор
Изчерпихме ли темата за запечатване на импрегнацията? Няма други мнения.
radius - майстор
Май ще се ходи само по чорапи в тази къщичка, много лачен стана пода...
Прикачен файл:
decking.jpg
6кв.м. 2 часа лакиране на 1 ръка. С пръскане дали става да се нанасят тези хибридни лакове или ще маам с четката още дълго??
EDI - майстор
Виж на кутията, трябва да има пиктограма дали може да се пръска.Аз винаги маам с четката.
radius - майстор
Ами текстограмата :wink: пише да се маа ръчно :cry: Най-вероятно няма да става с пистолет, защото ще се наслоява повече от колкото трябва и не е работа да бършеш с парцала.
Още от спалнята ми направи впечатление, че се работи трудно с тези лакове. Но пък резултата е баш както го искам

Тема "Запечатване на импрегниран декинг" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: