Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Здравейте, намерението ми е да направя таванско помещение в жилищно - дневна/спалня. Пода е плоча.Под таванското, помещението също е мое и е спалня. Идеята ми е да направя сух под на таванското от ламинат, 2 слоя vidifloor 12,5mm върху твърда каменна вата 3-4см напр. knauf naturboard pod extra.
Искам да е с вата заради паропропусливостта й.
Въпроса ми е до колко трябва да е равна основата и дали ватата може да обере някаква неравност при това изпълнение?
preslav - майстор
нед яну 26, 2020 11:54 amPacolv написа:
Здравейте, намерението ми е да направя таванско помещение в жилищно - дневна/спалня. Пода е плоча.Под таванското, помещението също е мое и е спалня. Идеята ми е да направя сух под на таванското от ламинат, 2 слоя vidifloor 12,5mm върху твърда каменна вата 3-4см напр. knauf naturboard pod extra.
Искам да е с вата заради паропропусливостта й.
Въпроса ми е до колко трябва да е равна основата и дали ватата може да обере някаква неравност при това изпълнение?
Извинявай, но не схванах защо ти е паропропусклива изолация?
Искам да е с вата, за да не се появи евентуално конденз по тавана на долното помещение. Затова не искам да ползвам Eps/xps.
шоп - майстор
То нали ламината диша :-D
Pooh - майстор
А каква е причината, да не се изпълни наистина Сух под - с посипка, както си трябва?

Иначе - конденз се получава, при сериозна разлика на температурите, на 2 гранични повърхности. Нещо трудно постижимо, при ОБИТАЕМИ помещения. :wink:
preslav - майстор
нед яну 26, 2020 1:35 pmPacolv написа:
Искам да е с вата, за да не се появи евентуално конденз по тавана на долното помещение. Затова не искам да ползвам Eps/xps.
Мисля, че и тук, но не само, много пъти е дискутиран въпроса с паропропускливостта на различните материали, а и то няма кой знае какво да се дискутира - търсиш в нета инфо за всички материали, които си ползвал или искаш да ползваш поотделно, Шоп ти подсказа за ламината, аз ще попитам с какво ти е боядисан тавана на долното помещение, а ти сам ще направиш справка за бетона.
naster - майстор
Ако таванската плоча е равна, я минете само с една тънка замазка и крайно покритие по избор. Изолацията от вата я впрегнете да работи в стените/скатовете на покрива, в комбинация с паропреградна мембрана. Няма от какво да се притеснявате: конденз би се получил от голяма разлика в температурите между спалнята отдолу и стаите отгоре.

Тема "Сух под върху вата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: