Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Chefo77 - майстор
Кроногрупата са ташак, особено това, което се продава на промоции в големите маркети. Второ качество та дрънка. Не е само Практикер, Бриколаж също пускат, Строймаркет, ...
Виж също Floorpan, ако има наоколо (Лимекс са вносители). Турски по принцип, руски по производство - добра цена, добро качество, добра визия, добър монтаж.
XpacTa - специалист
Мерси Chefo. Floorpan ми излиза само в Практис и Практикер. За София става дума. Гледах разните стари теми - потърсих уж добрите марки ламинат, но ми се струва, че 25лв/кв ми е максимума. И то ако ми хареса цвят, шарка и т.н. А нещо не мога да харесам нищо. Едно време (преди 8 години някъде) бях гледал ламинат с двустранна V фуга, който (според обяснението на продавачката) има шарка, която продължава от дъска на дъска. И се получава нещо като дюшеме. Не знам дали ме е излъгала тогава или наистина има такова нещо, но сега не мога да го намеря.

Реално не ми е ясно, кои са по-реално изглеждащите ламинати. Както писах преди - бях харесал едно AGT. На живо просто видях, че релефчето лекинко повтаря шарката отдолу. И това беше и на 12мм дъска, която уж се води Effect Premium. Питах продавачката и тя ми каза, че единствената разлика между 8 и 12мм е дебелината и класа на износване...
nelina_london - специалист
Понеже и аз съм в ламинатна драма и тъкмо харесам нещо се оказво ,че или е супер скъпо или лошо качество или сглобка(благодаря на chefo),но да се включа по питането с 2v фаската.
В Домко има на Balterio.Нямат ги в сайта им,но и цената е по-височка от максимума ви.Мисля,че го мернах и в тъмен вариант,просто аз снимах светлия.
Прикачен файл:
20200917_190252.jpg
XpacTa - специалист
Много благодаря. Поне знам, че не съм луд :) Между другото Домко уж имат някаква промоция от 20% на ламинат в момента, но не знам дали засяга и този.

Сайта на Balterio е доста полезен - най-накрая намерих информация за R стойността на различните дебелини ламинат:
Изображение

Освен това инструкциите им за слагане на ламинат над подово са много по-смислени, от тези на сайта на AGT. В този ред на мисли - освен подложката от която тръгна темата (розова с некадърно направени дупки на нея трябва ли да слагам нещо друго. Някакъв найлон? Пода е около 4 сантиметра варо-циментова замазка с адски малко вода (Baumit Solido 160 - пълен боклук) с добавка пластификатор на Рехау. Отгоре сложихме по принуда 1-2мм саморазливка на Церезит, защото баумита се ронеше като за световно. Тръбите са през 10 сантиметра. Замазката стана сигурно на месец, като прозорците са открехнати през цялото време (с изключение на първия ден за да не изсъхне твърде бързо). За момента не смятам да пускам подовото, но ако се забавя още месец с намирането на подходящ ламинат може и това да стане :-D

Edit: намерих още един ламинат с двустранна фуга - tarkett infinite. Само че ламелата е широка 331мм... Това как ли ще седи в стая широка 4 метра :?

https://tsonevflooring.bg/produkt/lamin ... -infinite/

Edit2: тея пък от Цонев цяла седмица не работят... Само се разкарвах. Звънях и е Домко - Balterio е с 30 дни доставка и без отстъпка. Така и така обикалях минах през паркети Лиа - там имаше egger king-size с двустранна фуга. Egger стават ли за нещо? Малко ми идват светли, затова ще изчакам Цонев да благоволи да отвори и ще видя Tarkett.
XpacTa - специалист
В крайна сметка жената се намеси и промени цвета от тъмен на светъл и взех Egger EPL107 Дъб Хамилтън крем:
Изображение

Сега чакам да го доставят. Малко тъпо е, че релефа на плочата не следва шарката (поне доколкото видях от мострата)... ще видим какво ще излезе.
XpacTa - специалист
Почнах да редя и не мога да разбера тая сглобка Uni fit... Тръгва да прибира, но не ще да прибере докрай. Натисках с ръце, почуквах с трупче, пробвах от края на дъската с трупчето да чукна... накрая почнах и да помлатвам но си седи леко надигната - като прокараш пръст и задира:
Изображение

До V фугата е прибрала по-добре:
Изображение

Има ли начин да се прибере повече или това е - като исках ламинат без четиристранна V фуга да се оправям :x

Освен това на две от дъските от първия пакет забелязах бели петънца:
Изображение
Изображение

Не са големи, но все пак дразнят. Пробвах да ги почегъртам и сякаш нямат намерение да се махат. Това някакъв производствен дефект ли е? Ще прегледам всички дъски и ако са само тези двете ще ги разглобя и ще ги сложа където ще се паднат под дивана.
nelina_london - специалист
Ох...ами и аз се бях засилила към модел на Егер,но Chefo ми писа ,че точно тази клик система има лошо закопчаване на късата страна и отваря.Та,най-вероятно няма да е от това,че там няма фаска.
Избягах от Егерския,но се натресох на Krono Original,кой знае как ще се радва половинката като го сглобява.
С тези дефектни паркетини,бих отишла директно в магазина за рекламация.
XpacTa - специалист
Ако са само две дефектните ще ги преживея - преместих ги там където ще е дивана... Проблема в липсата на фаска (и с тъпия светъл цвят, който жена ми избра) - вижда се как сглобката не е прибрала. Ако имаше V фуга нямаше да се вижда толкова. Абе немско производство...
Chefo77 - майстор
съб окт 03, 2020 5:15 pmnelina_london написа:
Ох...ами и аз се бях засилила към модел на Егер,но Chefo ми писа ,че точно тази клик система има лошо закопчаване на късата страна и отваря.Та,най-вероятно няма да е от това,че там няма фаска.
Избягах от Егерския,но се натресох на Krono Original,кой знае как ще се радва половинката като го сглобява.
С тези дефектни паркетини,бих отишла директно в магазина за рекламация.
В магазина нищо няма да направят. Допустима е ... не се сещам по спецификация колко беше допустимата разлика, но е допустима Еггерската.
nelina_london - специалист
съб окт 03, 2020 9:34 pmChefo77 написа:
В магазина нищо няма да направят. Допустима е ... не се сещам по спецификация колко беше допустимата разлика, но е допустима Еггерската.
Като блондинка да попитам,това за белите петна ли?
Значи трябва да разопаковаме 170м2 ламинат ,за да отделим дефектите,които да крием на на определени места.

Тема "Подложка за ламинта с подово отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: