Много интересна и все по-често дискутирана тема.
kalin72 - майстор
Здравейте,
Имам един таван - около 60 м2, който искам да направя обитаем, но имам чудене относно пода. Бетонната плоча е пропаднала на едно-две места, а и е тънка - десетина сантиметра, строеж 1966та година.
Мислех на наредя дървена скара, която да нивелирам, и отгоре дюшеме. Друга идея - фибран, и дюшеме.
Как да го направя най-удачно, така че да не натоварва конструкцията? Тежки мебели няма да се слагат, основно ще е зала за игра на младежите.
ulieliadi - специалист
Сух под, естествено :wink:
preslav - майстор
Дървена скара, фибран или вата, дюшеме.
шоп - майстор
Според мен ако лепим, дюбелираме или редим фибран той се съчетава отлично с ламинат.
Дюшемето си иска дърена скара от бичмета. При провиснали плочи този вариант е ОК, понеже основната тежест се поема от бичметата покрай стените, т.е. имаме разпределение на тежестта от центъра на помещението към периферията. За да минимизираме ударния шум аз лично под бичметата слагам изрезки от 8-10-12мм транспортна лента.

П.П. Между бичметата каменна вата около 50 кг/м3
kalin72 - майстор
Благодаря на всички отзовали се, скара ще е...
naster - майстор
3 теми по-надолу е моето творение. Има отклонения в бетоновата настилка от по 5-6см на 5-5.5м. Ако е тънка плочата, да се внимава, ако ще има захващане към бетона. Успех.

Тема "Идеи за под - много крива бетонна плоча" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: