Много интересна и все по-често дискутирана тема.
niavik - напреднал
Смятам да ползвам масло за дюшаме, до сега не съм се занимавал и имам доста въпроси. Дюшемето е старо е и изядено на места.
Има ли нещо специфично при цикленето да изисквам?
Каква марка масло бихте препоръчали?
Ще съм благодарен на всякакви съвети.
kr1100 - майстор
Заглавието е подвеждащо. Твърди вакси ме навежда на вакса за ски.
А пък за масло с което е оплескано / напоено/ дюшаме - справка/ питай Трифон Тр. как хубаво гори.
mkocev - специалист
Маслата (и т.нар. вакси) са по-подходящи за по-твърда дървесина, особено, когато става въпрос за подова настилка. "Твърдите вакси" и финишни масла, които съм ползвал не втвърдяват достатъчно повърхността на по-меката дървесина.
parketmilanov - специалист
Здравейте,
Хубаво е да попитате с какви машини ще се цикли/ако не е късно вече де /
хубаво е след машината с вал , да се пусне и дискова машина за да подравни хубаво дюшемето .
С изядените места вариантите са няколко , ако са малки участъците се фугира ако са по-голями се подменят части от дюшемето /един вид кръпка от същия или подобен материал .Ако колегата знае какво прави би могло да стане доста приятно .
По въпроса с финиша в случая масло /или масло с твърда вакса / в зависимост от фирмата която предпочетете.
най-популярната марка тук в е Osmo - продукта е масло с твърда вакса 3032 сатен .Става доста приятно и усещането за натурална дървесина е чудесна .Ако се сблъсквате за първи път с този тип финиш спрямо лаковете е доста различно .Във всеки паркетен магазин има мостри със лак и с масло .Други много добра марка е Rubio monocoat .Тя е по-скъпа от Осмото ,но с доста по-малка разходна норма .Ако имате още въпроси звъннете ми .имам инфо в подписа си .Поздрави .

Тема "Масла, твърди вакси" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: