• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
meteowrite - помощник
Здравейте,

неотдавна (преди ~1година) спалнята получи нов паркет. От няколко месеца насам, обаче, започнаха да се отварят фуги между елементите на местата, където се ходи (около леглото и към терасата).
Какво бихте ме поссъветвали за този проблем? Възможно ли е да се поправи без пълно разреждане на паркета?

Прикачен файл:
20210416_104442.jpg
Прикачен файл:
20210416_104431.jpg
Прикачен файл:
20210416_104241.jpg
Chefo77 - майстор
Махане, грунд, лепило и монтаж.
radius - майстор
Това от какво се получава? Свиване от изсъхване или се мести към краищата на стаята?
Chefo77 - майстор
Ако правилно си мисля, не е залепен - нито за пода, нито паркетините една за друга.
Ако греша, значи е бил мокър при монтажа.
imegogo - специалист
паркета изглежда качествен ,но явно тези които са го рдили нямат представа от тази работа,намерете чавек с опит и в полагането на естествен паркет ,а не някой който редил ламинат
kozl - майстор
Хм. Тва е жив материал - дърво, масив. Кат се промени влагата и се свива или раздува.
Паркет на 35 г, след пререждане и обаче ремонт стана така там де беше ремонтирана шпакловката по стената с прозорците и радиатора. Отвори едни такива големи фуги и понеже ми се не заниомаваше отново с пренареждане и т.н. ги напълних със силикон за фугиране на Церезит и д днес е така.
Chefo77 - майстор
Теоретично е така, но не е нормално да се свива с 1-2 см (както и да се раздува с толкова) :wink:
Това е бук, той поема влага и се измята за световно, но в случая случаят е съвсем друг. С акрил не става, да са една-две фугичките - да ги запълниш. Но при такива фуги - лошо решение :(
radius - майстор
Е що, той може да го нанася с маламашката :wink:
mkocev - специалист
Според това, което виждам на снимките и това, което е писал автора на темата, ми се струва, че паркета се е разместил.
schuldiner - майстор
А с какво е намазан да изглежда така свежо?
  • 1
  • 2

Тема "Огромни фуги в паркет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: