Много интересна и все по-често дискутирана тема.
BLUEPUPIL - майстор
Чакъл
С какъв зърнометричен състав?
:?:
Вода
Колко е влагата в инертния материал?
:?
Цимент
плътност 1200кг/м3 в насипно състояние
съб сеп 05, 2015 4:56 pmBLUEPUPIL написа:
Теглото на цимента в зависимост от това колко ситно е
смлян и до каква степен е бил компресиран по време на
складирането и транспорта, може приблизително да се
приеме, че 1м3 цимент тежи между 1400 и 1500кг. Теглото
се отнася за цимент пакетиран в торби и не касае аериран,
пневматично транспортиран цимент, при който теглото
може да спадне под 1000кг. за кубик. Торба цимент с
тегло 50 кг. съдържа цимент с между 33 и 35 литра обем.
:shock:
B0t - специалист
Здравейте, някой има ли да е изградил пътеки и площадки около къщата си с въпросните павета? Как се държат след няколко години ползване? Ронят ли се? Лугата влияе ли им? Чупят ли се?

Гледам се продават с различна дебелина, 6, 8, 10см, от какво зависи с каква дебелина да купя ако реша да слагам?
nelina_london - специалист
Не мога да дам мнение как се държат с времето,защото нашите са само от половин година.
Положени са върху тръмбована основа със слой трошен камък и слой пясък,отново вибрирани.След фугиране с пясък,отново ги минахме с вибро плочата.
Дебелината се определя от това на какво натоварване ще е подложена настилката.Пешеходно 4-6 см ,автомобилно 8-10 см.
joro_tsanev - специалист
Имам пътеки от 6 години. Бехатоните са 6 см, за сега не се рушат, на луга не са подлагани, снега съм го чистил с гребло своевременно. Където има постоянно вода ( климатици, улуци) се наблюдава позеленяване. Лесно се ремонтират или подменят ако се наложи. Доволен съм.
imegogo - специалист
аз също трябва да правя да пътека от бетон
мисля да е около 10см бетон, отдолу смятам да сложа парчета плътно подредени трошена мозайка и камъни
армировката има ли значение дали е 100x100 или 150x150 ? и колко да е дебела ?
за бетона мисля да си купя бетонобъркачка 180л и да го бъркам с нея,искам да е минимум B25 по руската таблица отговаря на м350 ?
имам няколко кубика баластра пропорцията от таблицата по горе ок ли е с нея ?

Прикачен файл

11.jpg
nikolov333 - майстор
Едра е според мен..или поне така изглежда на снимката.
bota156 - специалист
чет юли 01, 2021 12:14 amnikolov333 написа:
Едра е според мен..или поне така изглежда на снимката.
Това са си камъни.
На мойто къще
1 кофа 20л пясък
1 кофа 2-3см трошен камък
1/2 торба (ползвам по силен цимент 42 - откак се светнах се родих)
отдолу подредих като твоите камъни
мрежичка 2мм от 4лв (сега май е 5лв)
5г все още не са мръднали. На едно място отлепиха пътеките видимо от къщата ама цокъла от гнайс покри всичко
imegogo - специалист
мисля да е армировката да 150x150 4 или 6 мм а сега се замислих нещо много важно тъй като ще е 10м трябва ли да слагам шперплат примерно на метър, който да играе ролята на дилатационна фуга или мога да го налея на цяло
в Америка го нарязаха после ама аз нямам с какво https://youtu.be/epBYAfMkTO8?t=1626
imegogo - специалист
така бърах пробно за един по-малък проект цмента беше 42.5 N преблизително 1/1.5/3 водата 0.5л/кг цимент мисля,че се получи доста здраво
qrt - специалист
Имам проблем с един участък от пътека.За близо 2 месеца след изливането , и почна да се рони повърхностния слой.
https://ibb.co/0hmHVsV
Ползвах цимент титан CEM IV/A (V) 42.5 N, пясък и фракция (4-16мм) от Долни Богров с пропорция 1/2/3.Бъркано е с бетонобъркачка.Първите 5 дни се полива бетона по няколко пъти на ден.Защо е толкова мизерен крайният резултат, и как да се поправи :?

Тема "Питане за бетонна пътека" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: