Много интересна и все по-често дискутирана тема.
шоп - майстор
пон яну 04, 2021 7:22 pmSandman написа:


По-добрия вариант ако ме питаш :)
Аз поне така бих процедирал.
+1 към мнението
Къща се строи от основите нагоре,
ремонт се прави от покрива надолу :-)
nautilus33 - майстор
Така и ще направя тогава.

ПП в нута или в перото е по-добре да завия винта? Гледам руснаците в перото ги завиват, тука в нута. По-малки от М4 не намирам, само ме притеснява глвата дали ще се скрие достатъчно за да не пречи, но ще се види.
naster - майстор
пон яну 04, 2021 3:27 pmnautilus33 написа:
ПП naster, ако си ги хванал с винтове, наложи ли се да разпробиеш за главата на винта, или си потъва и без предварително рапробиване.
Авторът няма нищо против. Послушах Чефо, снабдих се с компресор и не съжалявам. Използвах пирончета 45 или 50мм, за да преминат през осб, а където е възможно съм целил и в бичмето да хваща. Ковал съм в нута, защото причукването в перото (макар и с парче, а не директно) ми изглеждаше по-лош вариант. С обърнат наобратно такер се нацелва много точно.
nautilus33 - майстор
Ще карма с винтове, нямам нито компресор, нито такер за тази цел. Само последно- на първия ред, махнал ли си перото, за да не опира в стената и да се получи нормална фуга, която да обере евентуално раздуване? Или мериш фугата от перото до стената?
naster - майстор
Не съм махал перото, защото не ми се рискуваше на 8м дълго помещение някоя стена да ми "отвори" много, а реших да го режа, само ако много ми "събере" някъде, но не се случи. Никоя снимка не го илюстрира, но (на последната) така свърших към плочките в кухнята, и го оставих, а после ще напълня с ПУ уплътнител в цвят. И без това тук по-голямата част ще е под острова.

Прикачен файл

CC6E9371-01C2-4502-8507-D5D525FBC28B.jpeg

Прикачен файл

3EF01901-F523-4458-9C0C-ED53ED16E8FF.jpeg

Прикачен файл

viber_image_2021-01-03_22-29-32.jpg

Прикачен файл

viber_image_2020-12-30_20-56-24.jpg

Прикачен файл

viber_image_2020-12-30_20-56-25.jpg
nautilus33 - майстор
При мен ще скрия фугата навсякъде с подови первази. Ти каква фуга остави? Гледам това старото има-няма 1см фуга странично на дъските, а откъм тясната им страна опират директно в мазилката.
savagebs - специалист
супер се получава но защо натикахте това гадно осб под хубавите дъски ?
naster - майстор
вт яну 12, 2021 3:44 pmnautilus33 написа:
При мен ще скрия фугата навсякъде с подови первази. Ти каква фуга остави? Гледам това старото има-няма 1см фуга странично на дъските, а откъм тясната им страна опират директно в мазилката.
Фугата е както дойде. Сант и малко варира. Не сме избрали перваза, но ще е от високите към и над 10 см, боядисан в бяло навсякъде. От късата страна може би по-малко. Всички слоеве отдолу също имат фуга. Дядо ми казва, че паркетът стена събаря.
naster - майстор
вт яну 12, 2021 3:59 pmsavagebs написа:
супер се получава но защо натикахте това гадно осб под хубавите дъски ?
Пише в началото на темата, баровец. Трябваше свързваща основа за бичметата, за да се коват и лепят паркетините с различни дължини: от 50 до 170см и не винаги идва точно на бичме, осово са по около 40 см. За поръчка на точен размер беше +20% цената. Сега е обща дебелина 31мм с лепило и сигурно хиляда и нещо пирона.
nautilus33 - майстор
вт яну 12, 2021 5:59 pmnaster написа:
вт яну 12, 2021 3:44 pmnautilus33 написа:
При мен ще скрия фугата навсякъде с подови первази. Ти каква фуга остави? Гледам това старото има-няма 1см фуга странично на дъските, а откъм тясната им страна опират директно в мазилката.
Фугата е както дойде. Сант и малко варира. Не сме избрали перваза, но ще е от високите към и над 10 см, боядисан в бяло навсякъде. От късата страна може би по-малко. Всички слоеве отдолу също имат фуга. Дядо ми казва, че паркетът стена събаря.
Това, че събаря стена и аз съм го чел тук във форума. Та, за това ще оставя фуга навсякъде, просто не знаех 1см дали е достатъчен.

Тема "Съвети за дюшеме" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: